بازی‌های ایکس‌باکس 360

چگونه بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

ایکس‌باکس وان مایکروسافت اکنون می‌تواند تعداد محدودی از بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را اجرا کند. اما این موضوع به این راحتی نیست که تنها با قرار دادن دیسک قادر به بازی‌ کردن آن‌ها باشید. تنها برخی از بازی‌ها به این روش کار می‌کنند و کنسول ایکس‌باکس وان آن‌ها را به وسیله یک شبیه ساز اجرا می‌نماید.

ویژگی سازگاری با نسخه قبلی (Backwards Compatibility) چگونه کار می‌کند؟

ایکس‌باکس وان به طور معمول قادر به اجرای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ نیست. در عوض، مایکروسافت برای این منظور شبیه‌سازی را طراحی نموده که ایکس‌باکس ۳۶۰ را به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبیه‌سازی می‌کند. این موضوع چیزی شبیه به نحوه کار کردن بازی‌های کنسول مجازی (“virtual console”) روی نینتندو Wii U و Wii است و از نمونه‌های دیگر برای آن، چگونگی اجرای بازی‌های یک کنسول قدیمی روی یک شبیه‌ساز کامپیوتری را می‌توان نام برد.

همه بازی‌ها روی این شبیه‌ساز کار نخواهند کرد. در صورتی که شما یکی از بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ سازگار با ایکس‌باکس وان را داشته‌ باشید، می‌توانید آن را درون درایو نوری ایکس‌باکس وان قرار دهید. پس از این کار کنسول شما یک ورژن پورت‌شده را از سرور‌های مایکروسافت دانلود خواهد کرد و این قابلیت را به وجود می‌آورد که در کنار سایر بازی‌های خود به آن دسترسی داشته باشید. اگر یک کپی دیجیتال از بازی‌ها را در اختیار دارید، قادر هستید تا مانند سایر بازی‌های ایکس‌باکس وان، آن را از سرورهای مایکروسافت دانلود نمایید.

چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

هنگامی که بازی را اجرا می‌کنید، بایستی به خوبی کار کند. حتی این امکان وجود دارد که از قابلیت Xbox One’s Game DVR برای ضبط گیم‌پلی بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ نیز استفاده کنید. وب‌سایت یوروگیمر خیلی از بازی‌های مهم را بدین طریق آزمایش کرده و به این نتیجه رسیده که بسیاری از آن‌ها اجرای بهتری را روی ایکس‌باکس وان دارند، هرچند که بعضی از بازی‌ها شامل مشکلات جزیی گرافیکی بوده‌اند که پیش از این در ایکس‌باکس ۳۶۰ دیده نشده بود.

نحوه بررسی کار کردن بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ در ایکس‌باکس وان

قبل از اینکه به دنبال خرید یکی از بازی‌های قدیمی ایکس‌باکس ۳۶۰ برای کنسول جدید خود بروید، باید مطمین شوید که سازگاری لازم را داشته باشد. صفحه Backwards Compatibility در وب‌سایت مایکروسافت لیست جامعی از بازی‌های سازگار را ذکر کرده است و نمونه‌هایی را هم که به تازگی به این برنامه اضافه شده‌اند در آن آورده است. همچنین برای این منظور فهرستی از اسامی بازی‌ها نیز تهیه شده‌ است.

اگر بازی مورد علاقه شما هنوز از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، در زمان دیگری به این سایت مراجعه کنید. مایکروسافت به طور منظم بازی‌های‌هایی را به این لیست اضافه می‌کند.
چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

چگونگی نصب و اجرای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ روی ایکس‌باکس وان

در صورتی که بازی مورد نظر خود را هنوز تهیه نکرده‌اید، دو روش پیش روی شماست. اول، این امکان وجود دارد که یک کپی فیزیکی از بازی را بخرید. این می‌تواند یک کپی جدید یا کپی استفاده شده از بازی باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود که از سایت‌های فروش بازی‌های دست‌دوم یا فروشگاه‌های محلی اقدام به انجام این کار کنید.

از کپی‌هایی استفاده کنید که به درستی کار می‌کنند چرا که ایکس‌باکس وان عملا آن را از دیسک اجرا نمی‌کند. این کنسول تنها به بررسی دیسک و تایید محتوای آن می‌پردازد. بازی واقعی از سرورهای مایکروسافت دانلود شده و از طریق هارد درایو کنسول شما به اجرا در می‌آید.

پس از اینکه دیسک را تهیه کردید، آن را درون کنسول قرار دهید. ایکس‌باکس وان به شما خواهد گفت که این بازی نیاز به دانلود آپدیت دارد. در واقع پس از تایید این پیام نسخه پورت‌شده بازی به طور کامل دانلود می‌شود.
چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

بعد از اتمام این فرآیند، تنها کافی است این بازی را مانند دیگر بازی‌های خود راه‌اندازی کنید. ایکس‌باکس وان برای تایید اینکه شما صاحب اصلی این بازی هستید به دیسک آن نیاز خواهد داشت، اما در واقع بازی از طریق هارد کنسول اجرا خواهد شد.
چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

علاوه براین می‌توانید نسخه دیجیتال بازی‌های ۳۶۰ را از فروشگاه ایکس‌باکس مایکروسافت خریداری کنید. اگر یک کپی دیجیتال از بازی را در اخیتار دارید، به شما اعلام خواهد شد که این بازی در کنار بقیه بازی‌های کنسول برای نصب در دسترس خواهد بود. به قسمت My Games بروید و مسیر Apps > Ready را برای یافتن بازی‌های آماده نصب دنبال کنید.

در صورتی که اکانت Xbox Live Gold را داشته باشید، قادر خواهید بود تا هر ماه بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را به طور رایگان برای ایکس‌باکس وان دانلود کنید. مایکروسافت وعده داده که تمامی ویژگی‌‌های بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ به وسیله Xbox Live Gold با کنسول ایکس‌باکس وان سازگار خواهند بود.
چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

DLC (محتوای قابل دانلود) بازی‌ها چگونه کار می‌کنند؟

دی‌ال‌سی‌ها با ویژگی backwards compatible سازگار هستند. این امکان وجود دارد که دی‌ال‌سی مورد نظر خود را از فروشگاه ایکس‌باکس خریداری کنید تا بتوانید از آن مانند کنسول ۳۶۰ استفاده کنید.

بازی‌های مجهز به دی‌ال‌سی می‌بایست به درستی کار کنند. مثلا، عنوان Red Dead Redemption برای ایکس‌باکس ۳۶۰ در سه نسخه مختلف در دسترس است: Red Dead Redemption (standard)، Red Dead Redemption: Undead Nightmare و Red Dead Redemption: Game of the Year Edition. دیسک‌های این سه عنوان همگی سازگار با ویژگی ذکر شده هستند. دیسک نسخه “Game of the Year” با تمامی محتوای اضافی خود عرضه می‌شود. نسخه استاندارد هیچ محتوای جانبی نخواهد داشت، ولی می‌توانید دی‌ال‌سی آن را از فروشگاه ایکس‌باکس تهیه کنید تا بتوانید از داخل بازی آن را فعال نمایید.

بیشتر بازی‌های موجود می‌بایست به همین روش کار کنند. در تجربه‌ای که ما داشته‌ایم، متوجه شدیم که پس از قرار دادن دیسک Fable II: Game of the Year Edition درون ایکس‌باکس وان، فقط بهترین نسخه آن دانلود می‌شود. سیستم از ما خواست که دی‌ال‌سی را که می‌بایست درون این بازی موجود باشد، از فروشگاه بخریم. به نظر می‌رسد که ایکس‌باکس وان نمی‌تواند بین نسخه اولیه و سالیانه بازی‌های خاص تمایز قایل شود. ایکس‌باکس وان ممکن است در مورد برخی از بازی‌های دارای عنوان “Game of the Year” و دی‌ال‌سی‌ آ‌ن‌ها به اشتباه بیفتد و مطمین نیستیم که مشکل ذکر شده تنها شامل این عنوان می‌شود یا خیر.
چگونه بازی‌های ایکس‌باکس 360 را روی ایکس‌باکس وان اجرا کنیم؟

در نهایت، با وجود موارد فوق، بازی‌ها بسیار خوب اجرا می‌شود و این امکان را ایجاد می‌کنند که عناوین محبوب و قدیمی خود را روی کنسول جدید بازی کنید و لذت ببرید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *