چگونه حافظه کش برنامه های آیفون را با استفاده از iMyfone پاک کنیم؟

چگونه حافظه کش برنامه های آیفون را با استفاده از iMyfone پاک کنیم؟

اگر تمایل دارید که بدون هیچ دردسری حافظه کش (Cache) تمام برنامه های موجود در آیفون یا آیپدتان را پاک کنید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون با استفاده از برنامه iMyfone Umate Pro بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون می‌تواند کمی آزاردهنده باشد. برخی از برنامه های نصب شده در آیفون نظیر مرورگر سافاری (Safari) در منوی تنظیمات دستگاه زیرشاخه‌ای اختصاصی را شامل می‌شوند که با انتخاب آن گزینه‌ای تحت عنوان Clear History and Website Data پیش رویتان قرار می‌گیرد.

با لمس این گزینه قادر به پاک کردن حافظه کش مرورگر سافاری خواهید بود. اما متاسفانه تمام برنامه ها یا اپلیکیشن های نصب شده در آیفون شما شامل زیرشاخه اختصاصی در منوی تنظیمات دستگاه نمی‌شوند. در این شرایط پاک کردن حافظه کش و اطلاعات آن‌ها می‌تواند به یک معضل اساسی تبدیل شود. این موضوع در شرایطی بیش از پیش آزار دهنده خواهد بود که بخش عظیمی از حافظه داخلی آیفون شما توسط دیتا، فایل‌های موقت، فایل‌های به درد نخور و اطلاعات مربوط به اپلیکیشن های نصب شده در دستگاه اشغال شده باشد.

چگونه حافظه کش برنامه های آیفون را با استفاده از iMyfone پاک کنیم؟

خوشبختانه راه حلی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید با مشکل نام برده شده مقابله کنید و به سادگی نسبت به پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون وارد عمل شوید. این روش مربوط به نصب و استفاده از یک برنامه خاص تحت عنوان iMyfone Umate Pro می‌شود. شما با نصب این برنامه در کامپیوتر ویندوزی یا مک بوک خود و اتصال آیفون به آن قادر خواهید بود که بدون هیچ مشکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون اقدام کنید.

آموزش پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون با استفاده از برنامه iMyfone

برنامه iMyfone Umate Pro یک برنامه رایگان است که شامل دو نسخه سازگار با سیستم عامل‌های ویندوزی و مک او اس (Mac OS) می‌شود. بنابراین برای دانلود و نصب این برنامه با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوید. به منظور پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون با استفاده از برنامه iMyfone کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

ابتدا با کلیک بر روی این قسمت نسبت به دانلود نسخه ویندوزی برنامه iMyfone وارد عمل شوید. با کلیک بر روی این قسمت هم قادر به دانلود نسخه مک بوکی این برنامه خواهید بود.

پس از دانلود برنامه iMyfone آن را در کامپیوترتان نصب کنید.

آیفون خود را با استفاده از کابل رابط به کامپیوتر یا لپ‌تاپی که برنامه iMyfone را در آن نصب کرده‌اید متصل کنید.
چگونه حافظه کش برنامه های آیفون را با استفاده از iMyfone پاک کنیم؟

برنامه iMyfone را اجرا کنید و بر روی گزینه سبز رنگ Quick Scan کلیک نمایید. در این شرایط باید چند دقیق صبر کنید و به برنامه iMyfone اجازه دهید تا وضعیت حافظه داخلی دستگاه آی او اسی شما را بررسی کنید. با توجه به حجم فایل‌های ذخیره شده در دستگاه ممکن است این پروسه تا چندین دقیق به طور بیانجامد. بنابراین صبور باشید.
چگونه حافظه کش برنامه های آیفون را با استفاده از iMyfone پاک کنیم؟

به محض اتمام پروسه اسکن فایل‌های آیفون یا آیپدتان، تصویری شبیه به عکس فوق در برنامه iMyfone ارائه می‌شود که شامل بخش‌ها و گزینه‌های مختلفی با عناوین Junk Files، Temporary Files، Photos، Large Files و Apps است. دو بخشی که با عناوین Junk Files و Temporary Files مشخص شده‌اند، بخش‌هایی هستند که ما با آن‌ها کار دارید. حافظه کش اپلیکیشن‌های نصب شده در آیفونتان جزء این دو بخش از اطلاعات دستگاه محسوب می‌شوند.

بنابراین باید با کلیک بر روی گزینه Clean موجود در کنار هر یک از این دو آیکون نسبت به پاک کردن محتوای غیر ضروری آن‌ها وارد عمل شوید. برخلاف بخش پیشین، این عمل با سرعت بالایی انجام می‌شود.

بنابراین با طی کردن مراحل فوق و به همین سادگی قادر به پاک کردن حافظه کش برنامه های آیفون یا آیپدتان خواهید بود. دقت داشته باشید که حافظه کش، فایل‌های به درد نخور و موقت ذخیره شده در حافظه دستگاه می‌توانند به تدریج حجم بسیار بالایی از حافظه آن را اشغال کنند و به این صورت حتی منجر به کندتر شدن عملکرد دستگاه شوند.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *