چگونه برای Notes آیفون و آیپد رمز عبور بگذاریم؟

قسمت یادداشت‌های یا همان Notes آیفون از جمله قسمت‌ها و قابلیت‌هایی است که کاربران کمی از آن استفاده میکنند. ولی به هر حال، استفاده از این قسمت برای نوشتن و نگهداری اطلاعات شخصی، برنامه‌ها، اطلاعات مالی (مثل شماره کارت، شماره حساب و..)، اطلاعات پزشکی، اطلاعات ورود به سایت‌ها (نام‌های کاربری و پسورها) میتواند بسیار مفید باشد.

عده‌ای از کابران آیفون، آیپد و آیپاد تاچ، استفاده‌هایی که ذکر کردیم را از قسمتِ Notes گوشی خود میبرند. برای این دسته از کابران، امنیت این قسمت در اولیت قرار دارد و آن‌ها هرگز دوست ندارند اطلاعات شخصی آن‌ها برای کسی فاش شود. برای این دسته از کاربران، خبر خوبی داریم! میتوانید به سادگی روی این قسمت رمز یا پسورد قرار دهید و آن را قفل کنید تا دیگران هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات و یادداشت‌های شما نداشته باشند.

رمز و پسوردی که برای قسمت Notes گوشی خود قرار میدهید، کاملا مستقل از رمز اصلیِ آیفون یا آیپد شما است. مثلا اگر همسر شما رمز گوشی شما را میدانید، باز هم نمیتواند به فایل‌های Note شما دسترسی داشته باشد، زیرا رمزی که برای این قسمت قرار داده‌اید رمز متفاوتی است. همچنین، جالب است بدانید که در آیفون‌ها و آیپد‌های مجهز به Touch ID(سنسور اثرانگشت)، میتوانید از اثر انگشت خود برای باز کردن فایل‌های Note استفاده کنید.

قبل از شروع، باید این نکات را در نظر بگیرید.

آیفون، آیپد یا آیپاد تاچِ شما باید از نسخه‌ی ۹.۳ iOS یا جدیدتر استفاده کند. پس اگر نسخه iOS گوشی شما قدیمی است، آن را آپدیت کنید تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

اپلیکیشن Notes را روی آیفون یا آیپد خود به آخرین نسخه ارتقا دهید و بروزرسانی کنید.

فعال کردن قابلیت پسورگذاری روی یادداشت‌ها (Notes) در آیفون

ابتدا باید پسورد برای Notes را روی گوشی خود فعال کنید، سپس میتوانید با انتخاب گزینه‌ی Touch ID، از سنسور اثرانگشت برای باز کردن فایل‌های Note استفاده کنید.

وارد قسمت Settings گوشی خود شوید و گزینه Notes را انتخاب کنید.

گزینه Password را انتخاب کنید.

حالا رمز یا پسورد مورد نظر خود را تایپ کنید. همچنین، میتوانید در قسمت Hint، یک نشانه و راهنمایی برای خود قرار دهید تا در آینده این پسورد را فراموش نکنید.

گزینه Done را انتخاب کنید.

قفل کردن و گذاشتن پسورد روی یادداشت‌ها (Notes) در آیفون

برای قفل کردن و پسورد گذاشتن روی فایل‌های یادداشت در آیفون، آیپد و آیپاد تاچ، به این روش عمل کنید.

وارد Note یا یادداشتی شوید که تمایل به رمز گذاشتن روی آن دارید.

گزینه  را لمس کنید.

گزینه Lock Note را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این گزینه، یادداشت مورد نظر شما همچنان باز میماند و یک علامت شبیه  به در بالای آن خواهید دید. برای اینکه این یادداشت را کاملا قفل کنید، کافیست علامتِ  را لمس کنید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *