قابلیت Wi-Fi Assist چیست و چگونه فعال می‌شود؟

قابلیت Wi-Fi Assist چیست و چگونه فعال می‌شود؟

قابلیت Wi-Fi Assist یک قابلیت کاملا کاربردی و به در بخور است به شرطی که میزان مصرف حجم اینترنتِ سیم‌کارت، برای شما زیاد مهم نباشد! به عبارتی، اگر بسته‌ی اینترنتی که از اپراتور موبایل خود میخرید، حجم بسیار بالایی اینترنت به شما میدهد و شما هیچ نگرانی‌ای بابت تمام شدن این حجم ندارید، قابلیت Wi-Fi Assist کاملا به درد شما میخورد.

ولی اگر از بسته‌های معمولی و کم‌حجم اینترنت اپراتورها تهیه میکنید، بهتر است کمی درباره‌ی عواقب استفاده از این قابلیت فکر کنید، سپس تصمیم به استفاده از آن بگیرید! زیرا این قابلیت احتمالا باعث خواهد شد که حجم اینترنت شما به سرعت تمام شود. در ادامه خواهیم گفت که قابلیت Wi-Fi Assist دقیقا چیست چه کار میکند.

قابلیت Wi-Fi Assist در آیفون و آیپد چیست؟

فرض کنید در محیط کار، یا در خانه، یا در یک کافی‌شاپ، در حال استفاده از اینترنت Wi-Fi هستید. در همین حین، تصمیم میگیرید همینطور که در حال استفاده از اینترنت هستید، کمی هم قدم بزنید. قدم‌زنان، کمی از مودم وای‌فای دور میشوید و بدون اینکه متوجه شوید، آنتن وای‌فای ضعیف میشود و دیگر نمیتوانید به آن وصل شوید؛ درست در همین لحظه، گوشی شما که متوجه این اتفاق میشود، اینترنت همراه (اینترنتی که از اپراتور سیم‌کارت خود میگیرید) را فعال میکند تا شما برای ارتباط با اینترنت دچار اختلال نشوید و بتوانید به ادامه کار خود بپردازید. این قابلیت Wi-Fi Assist نام دارد و از نسخه‌ی iOS 9 به بعد، در اختیار دارندگان دستگاه‌های اپل مثل آیفون و آیپد قرار گرفته است.

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، اگر بسته‌های اینترنت که از اپراتور خود میگیرید حجم خیلی زیادی دارند و هزینه‌ی آن‌ها برای شما زیاد مهم نیست، قابلیت Wi-Fi Assist را فعال نگه دارید ولی اگر از بسته‌های حجمیِ با حجم کم استفاده میکنید، استفاده از این قابلیت میتواند به سرعت حجم اینترنت شما را ببلعد.

برای فعال یا غیر‌فعال کردن این قابلیت، به روش زیر عمل کنید.

وارد قسمت تنظیمات گوشی خود (Settings) شوید.

گزینه‌ی Cellular را انتخاب کنید.

حالا به پایین صفحه بیایید تا به گزینه‌ی Wi-Fi Assist برسید.

قابلیت Wi-Fi Assist چیست و چگونه فعال می‌شود؟– حال اگر میخواهید آن را غیر‌فعال کنید، گزینه‌ی مقابل آن را لمس کنید تا به حالت سفید و غیر‌فعال در بیاید.

– اما اگر میخواهید این قابلیت را از حالت غیر‌فعال، به حالت فعال عوض کنید، گزینه‌ی مقابل آن را به حالت سبز و فعال دربیاورید.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *