در صورتی که رمز عبور تایید دو مرحله ای تلگرام را فراموش کردیم چکار کنیم؟

در صورتی که رمز عبور تایید دو مرحله ای تلگرام را فراموش کردیم چکار کنیم؟

چه آن روزهایی که تب به اصطلاح هک تلگرام داغ بود و چه امروز، استفاده از قابلیت Two Step Verification را به کاربران تلگرام پیشنهاد کرده‌ایم. فعال کردن این قابلیت امنیت شما و اطلاعاتتان را تا حد بسیار بسیار زیادی در تلگرام افزایش میدهد و از ایجاد دردسر‌های هک تلگرام! و عواقب بعد از آن در امان نگاه خواهد داشت.

در هنگام فعال کردن تایید دو مرحله ای تلگرام از شما میخواهد که آدرس ایمیل واقعی و اصلی خود را وارد کنید تا در مواقع ضروری که احیانا این رمز را فراموش کردید، تلگرام بتواند با ایمیل به شما پیام بفرستد و به نوعی، بتواند هویت شما را احراز کند. به تازگی وارد کردن ایمیل به هنگام فعال کردن این قابلیت ضروری شده است و کاربران حتما باید این کار را انجام دهند؛ ولی تا چندی پیش، با توجه به اینکه این کار ضروری نبود، بسیاری از کاربران از کنار آن به سادگی میگذشتند و پیش خود فکر میکردند امکان ندارد این رمز را فراموش کنند! ولی متاسفانه به این نکته توجه نکرده‌اند که دفعه‌ی بعدی که لازم است از این رمز برای فعال کردن تلگرام خود استفاده کنند، شاید چند ماه یا حتی چند سال دیگر باشد! و در طول این مدت مسلما هر چیزی از ذهن پاک خواهد شد.

به همین دلیل، وقتی احیانا تلگرام را از گوشی خود پاک میکنند، یا خدایی نکرده گوشی آن‌ها دزدیده میشود، یا… دوباره مجبور به نصب و فعال‌سازی تلگرام میشوند، با فراموشی رمز، با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

راه حل مشکل فراموشی رمز Two Step Verification تلگرام

اگر شما از آن دسته افرادی بوده‌اید که خوشبختانه ایمیل خود را به هنگام فعال کردن قابلیت Two Step Verification وارد کرده‌اید، به سادگی میتوانید این مشکل را برطرف کنید. کافیست به هنگام فعال کردن تلگرام، در صفحه‌ای که از شما رمز را طلب میکند، گزینه‌ی Forgot Password را انتخاب کنید  و مراحل بعدی را طی کنید تا تلگرام روش بازیابی پسورد و دسترسی مجدد به اکانت تلگرام شما را از طریق ایمیل با شما در میان بگذارد و شرح دهد.

۱

ولی اگر متاسفانه ایمیل را وارد نکرده‌اید، باید با تمام اطلاعات، چت‌ها، گروه‌ها، کانال‌ها و… خداحافظی کنید و اکانت خود را یک بار کاملا پاک کنید و دوباره بسازید! اگر این اتفاق برای شما افتاده است،‌ به روش زیر میتوانید اکانت خود را حذف کنید.

برای حذف کردن اکانت تلگرام به روش زیر عمل کنید

ابتدا به روش معمول تلگرام را اجرا کنید و شماره موبایل خود را وارد کنید تا رمز فعال‌سازی برای شما SMS شود.

رمز را وارد کادر کنید. در مرحله‌ی بعد از شما خواسته میشود رمز مربوط به تایید هویت دو مرحله‌ای یا همان Two Step Verification را وارد کنید. اگر این رمز یادتان نیست، گزینه Forgot Password را انتخاب کنید.

حالا اگر ایمیل پشتیبان داشته باشید، همانطور که گفتیم میتوانید به سادگی رمز خود را بازیابی کنید. ولی اگر ایمیل پشتیبان وارد نکرده باشید، اکنون تلگرام به شما هشدار میدهد که تنها راه شما این است که اکانت خود را حذف کنید و سپس دوباره یک اکانت با این شماره بسازید البته باید توجه کنید که با انجام این کار، تمام اطلاعات شما که در اکانت تلگرام شما است پاک خواهند شد.

گزینه OK و RESET MY ACCOUNT را انتخاب کنید.

۲

اگر پیغام دیگری نیز نمایش داده شد، آن را با زدن گزینه‌ی OK یا YES تایید کنید تا اکانت قبلی شما با این شماره به صورت کامل حذف شود و اکانت جدید و بدون هیچ‌گونه اطلاعات، ساخته شود.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژن کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *