2 پیشگویی مهم و عجیب در مورد ترامپ

۲ پیشگویی مهم و عجیب در مورد ترامپ

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، گفت‌وگویی جنجالی را با «رونالد وینمان»، تاریخ‌نگار برجسته آمریکایی، ترتیب داد که در آن او گفت دونالد ترامپ در چند هفته آینده مجبور به استعفا خواهد شد.

به گفته او، در بهترین حالت عمر ریاست‌جمهوری او فراتر از شش ماه نخواهد رفت. وینمان که در دانشگاه فلوریدا تدریس می‌کند، می‌گوید: «اگر ترامپ در چند هفته استعفا ندهد به احتمال زیاد کنگره او را مجبور به کناره‌گیری خواهد کرد». او در سخنانش به‌صراحت گفت: «دوران ترامپ از همان  ١٩٩ روز دوران «جیمز گارفیلد»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، فراتر نخواهد رفت که در سال ١٨٨١ ترور شد».

به اعتقاد او، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به طور یکسان از رفتار ترامپ ناراضی و سرخورده شده‌اند. زبان نامناسب او به‌خصوص وقتی در اماکن عمومی صحبت می‌کند یا اظهاراتش وقتی در توییتر پیام می‌گذارد و نیز بی‌ثباتی ذاتی و درونی شخصیت او همه را کلافه کرده است.

این روزنامه در گزارش دیگری که پایگاه اینترنتی «عربی ٢١» هم آن را بازنشر داد، نوشت: باوجود اینکه برخی تصور می‌کنند استعفا تنها راه برای پایان‌دادن به دوره ترامپ است، اما بند چهارم اصلاح قانون اساسی آمریکا ماده ٢٥ که در سال ١٩٦٧ به تصویب رسید، راه‌حل دیگری را برای برکناری او دراختیار می‌گذارد. به نوشته این روزنامه، خلاف متن پیشین قانون اساسی که باید خیانت یک رئیس‌جمهور به آمریکا یا دریافت رشوه از سوی او به اثبات رسیده باشد، طبق اصلاحات جدید، معاون رئیس‌جمهور و اکثریت وزرای دولتش می‌توانند نامه‌ای را به ریاست دو مجلس سنا و نمایندگان بفرستند و به آنها ابلاغ کنند که به قدرت ریاست‌جمهوری برای انجام وظایفش به صورت کامل اطمینان ندارند.

در این حالت معاون رئیس‌جمهور به‌جای او مسئولیت‌ها را برعهده خواهد گرفت. برای من موضوع وقتی جالب‌تر شد که دیدم در پایگاه اینترنتی روزنامه اسرائیلی «معاریو» نیز تحلیلی درباره رئیس‌جمهور آمریکا ارائه شده و این احتمال را مطرح می‌کند ترامپ به دلیل جرائمی که مرتکب شده، به‌خصوص ارتباطش با روسیه سرانجام به زندان خواهد افتاد.

در این تحلیل آمده بود که دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا علیه او اعلام جنگ کرده‌اند و به طوری تلویحی گفته بود این دستگاه‌ها اطلاعات زیاد و دردسرسازی را از ترامپ دارند.

مشکلات دولت ترامپ به نوشته این روزنامه صرفا به «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی، محدود نمی‌شود که به دلیل داشتن ارتباط با روسیه از کار برکنار شد. این روزنامه حتی احتمال آن را مطرح می‌کند که مقابله بین ترامپ و مجموع نهادهای اطلاعاتی آمریکا به جایی رسیده که آنها مشغول تهیه دلایل و مدارکی هستند تا او را به جرم خیانت محکوم کنند.

این مقاله در پایان نتیجه گرفته بود که «اگر او نتواند راهی برای تفاهم با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا پیدا کند سرانجامش زندان خواهد بود». اما آن چیزی که بیشتر حیرت مرا برانگیخت این بود که برخلاف کشورهای غربی و اروپایی که به‌خصوص نخبگانشان هیچ استقبالی از این رئیس‌جمهور عجیب‌وغریب و حضورش در کاخ سفید نمی‌کنند و حتی او را به اشکال گوناگون به تمسخر می‌گیرند، نادانش می‌خوانند یا در رسانه‌های عمومی به او حمله می‌کنند، کشورهای عرب به‌شدت از او استقبال می‌کنند. یکی از این نمونه‌ها گفت‌وگویی بود که کانال یک تلویزیون مصر آن را با یک استاد فلسفه مصری که در غرب زندگی می‌کند ترتیب داده بود و او گفت خداوند او (یعنی ترامپ) را فرستاد تا تمدن بشری را از شر خلافت اسلامی!! نجات دهد.

به عبارتی دیگر، درحالی‌که بسیاری از نخبگان غربی این مرد را مصیبتی برای ارزش‌ها و سیاست آمریکا می‌دانند، برخی در کشورهای عربی- و همچنین اسرائیل- او را هدیه‌ای آسمانی و یک نعمت تلقی می‌کنند.

بگذریم که نقدی را که من در روزنامه‌های اسرائیلی خواندم هرگز نظیرش در جهان عرب پیدا نمی‌شود.  یکی از نکات ظریف درباره به‌قدرت‌رسیدن ترامپ کاری بود که جادوگران ایالات متحده برای اخراج ترامپ از کاخ سفید کردند و شعارشان هم این بود که «مقاومت با جادو». آنها یک شب را به این کار اختصاص داده و شروع به دعا و برگزاری آیین‌های نیایشی کردند؛ مسئله‌ای که خشم اصحاب کلیسا را به دنبال داشت و جادوگران را متهم به آن کردند که یک «جنگ معنوی» علیه ترامپ به راه انداخته‌اند. فقط اینکه آنها یک شب را به این کار اختصاص دادند تا چنین سحری را باطل کنند!

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *