آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

برخلاف اندروید، ساخت و انتخاب آهنگ زنگ آیفون اپل امر چندان ساده‌ای محسوب نمی‌شود. اگر قصد دارید که یک آهنگ خاص را برای آهنگ زنگ مخاطبی در آیفونتان در نظر بگیرید باید پروسه نسبتا پیچیده‌ای را طی کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ساخت آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز iTunes بپردازیم.

اختصاص دادن آهنگ زنگ یا آهنگ زنگ اختصاصی برای مخاطبین خاص امر بسیار جالب و کاربردی محسوب می‌شود. شاید پروسه تغییر آهنگ زنگ در گوشی‌های اندرویدی بسیار ساده باشد اما متاسفانه در آیفون‌های اپل به منظور ساخت آهنگ زنگ باید پروسه بسیار پیچیده‌تری طی شود که اغلب کاربران را دچار مشکل می‌کند. برخلاف دستگاه‌های اندرویدی، در آیفون‌هایش اپل نمی‌توانید با مراجعه به لیست مخاطبین خود و انتخاب یک مخاطب نسبت به تعیین یک آهنگ زنگ اختصاصی برای وی اقدام کنید. بدین منظور باید ابتدا نسبت به ساخت آهنگ زنگ آیفون از آهنگ زنگ آیفون طریق آیتونز  وارد عمل شوید.

آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

در قدم اول باید برنامه آیتونز  را در کامپیوتر ویندوزی یا مک بوک خود اجرا کنید. سپس به بخش Music و Library آن مراجعه نمایید. در لیست آهنگ‌های ارائه شده، آهنگی که تمایل دارید بخشی از آن به آهنگ زنگ تبدیل شود را انتخاب نمایید. بر روی آن آهنگ کلیک راست کنید و گزینه Get Info را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این امکان وجود دارد که فایل‌های با فرمت MP3 و ACC را از حافظه کامپیوتر به آیفون منتقل نموده و بدین صورت آن‌ها را با استفاده از برنامه آیتونز به آهنگ زنگ تبدیل کنید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

با کلیک بر روی گزینه Get Info پنجره جدیدی باز می‌شود که حاوی اطلاعات فایل صوتی مورد نظر است. در این پنجره به تب Options مراجعه کنید و زمان شروع و اتمام آهنگ زنگ را با وارد کردن دقیقه و ثانیه مناسب انتخاب کنید. فراموش نکنید که آهنگ زنگ نهایی باید حتما ۳۰ ثانیه‌ای باشد. بنابراین به آهنگی که قصد دارید بخشی از آن را به آهنگ زنگ آیفون تبدیل کنید دقت نمایید و زمانی از آهنگ را وارد کنید که بازه زمانی مورد علاقه شما را در بر می‌گیرد. پس از تعیین زمان و بازه مورد نظر باید بر روی گزینه OK کلیک کنید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

حال بر روی آهنگ انتخاب شده خود کلیک راست کنید و گزینه Create ACC Version را انتخاب نمایید. اگر به دلیلی استفاده از نسخه‌های متفاوت برنامه آیتونز امکان کلیک راست و انتخاب گزینه نامبرده شده وجود نداشت، بر روی آهنگ مد نظرتان کلیک چپ کنید. سپس مانند عکس فوق به منوی اصلی برنامه آیتونز مراجعه کنید. بر روی گزینه File کلیک کنید و به آپشن Convert مراجعه نمایید. نهایتا بر روی گزینه Create ACC Version کلیک کنید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

اگر گزینه نامبرده شده فوق را از بخش File هم مشاهده نکردید، احتمالا تنظیمات برنامه آیتونز شما دچار مشکل است. برای رفع این مشکل مانند عکس فوق ابتدا بر روی گوشه سمت چپ و بالای برنامه آیتونز کلیک کنید. گزینه Preferences را انتخاب نمایید. حال گزینه Import Settings را انتخاب کنید نهایتا گزینه کشویی موجود در کنار عبارت Import Settings را در حالت ACC Encoder قرار دهید. در نسخه ۱۲.۴ و نسخه‌های بالاتر برنامه آیتونز  به منظور دستیابی به تنظیمات این بخش باید بر روی گزینه Edit در منوی اصلی برنامه کلیک کنید و سپس گزینه Preferences را انتخاب نمایید. سایر مراحل به صورت مشابه طی می‌شوند. با انجام مراحل فوق تقریبا مراحل ساخت آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز  به اتمام رسیده است اما عجله نکنید و مراحل بعدی را دنبال نمایید، چرا که باید این آهنگ زنگ را با آیفون خود همگام‌سازی نمایید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

حال که نسخه ACC آهنگ مورد نظر توسط برنامه آیتونز ساخته شد بار دیگر به بخش Library مراجعه کنید. بر روی آهنگ مد نظرتان راست کلیک کنید و گزینه Get Info را انتخاب کنید. به منوی Options مراجعه نمایید و تیک دو گزینه Start و Stop را بردارید تا آهنگ مد نظر در آیفونتان به صورت صحیح پخش شود. اگر این عمل را انجام ندهید، زمانی که آن آهنگ را در آیفون خود اجرا کنید، تنها بازه زمانی ۳۰ ثانیه تعیین شده اجرا می‌شود.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

حال در لیست آهنگ‌های برنامه آیتونز  یک آهنگ کوتاه و ۳۰ ثانیه‌ای به نام مشابه با نسخه اصلی آن ایجاد شده است. بر روی این آهنگ کلیک راست کنید و مانند عکس فوق گزینه Show in Windows Explorer را انتخاب نمایید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

(مرحله اختیاری) – با انتخاب گزینه Show in Windows Explorer پوشه‌ای باز می‌شود و در آن فایل انتخابی شما که یک آهنگ ۳۰ ثانیه‌ای است ضمیمه می‌شود. بر روی این آهنگ کلیک راست کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید. حال باید پسوند این فایل را از .m4a به .m4r تغییر دهید. دقت داشته باشید که ممکن است تنظیمات ویندوز شما به گونه‌ای باشد که پسوند فایل‌ها را نمایش ندهید. در این صورت باید در تنظیمات سیستم عامل ویندوزی کامپیوتر خود تغییر ایجاد کنید.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

با دیگر به برنامه آیتونز  مراجعه کنید. مانند عکس فوق عمل کنید و گزینه Tones را انتخاب نمایید. در لیست آهنگ‌های ارائه شده، آهنگ زنگی که ساخته‌اید را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که ممکن است انتخاب آهنگ زنگ با توجه به نسخه برنامه آیتونزی که از آن استفاده می‌کنید به شکل متفاوتی انجام شود.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

اگر تا پیش از این آیفون خود را به کامپیوتر وصل نکرده بودید و در حال تبدیل یک فایل صوتی ذخیره شده در حافظه داخلی کامپیوتر به آهنگ زنگ بودید، باید در این مرحله آیفونتان را به کامپیوتر وصل کنید. حال از منوی سمنت چپ برنامه آیتونز گزینه Tones را انتخاب کنید. اگر پیش از این آیفونتان به کامپیوتر متصل بوده و در حال ساخت آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز  بودید هم به منوی Tones مراجعه کنید. در این بخش آهنگ زنگی که ساخته‌ای را مشاهده خواهید کرد. تیک گزینه Sync Tones را بزنید و در بخش Tones نسبت به انتخاب آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز  اقدام کنید (این آهنگ زنگ طی مراحل قبل توسط شما ساخته شده است). نهایتا بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا فرآیند همگام‌سازی آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز  انجام شود.
آموزش آهنگ زنگ آیفون ساخت از طریق برنامه آیتونز اپل

با انجام مراحل فوق فرآیند ساخت آهنگ زنگ آیفون از طریق آیتونز  و همچنین همگام‌سازی آهنگ زنگ ساخته شده به پایان می‌رسد. حال می‌توانید اتصال آیفون و کامپیوتر را قطع کنید. به بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون خود مراجعه کنید. گزینه Sounds را انتخاب نمایید و سپس گزینه Ringtone را لمس کنید. آهنگ زنگی که به تازگی ساخته‌ای و با آیفونتان همگام‌سازی کرده‌ای در لیست Ringtones نمایش داده می‌شود. این آهنگ زنگ را انتخاب کنید. از این پس اگر فردی با آیفونتان تماس بگرید، آهنگ زنگ ساخته شده و مد نظرتان پخش می‌شود.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام روژان کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *