چگونه مشکلات رایج ورود یا لاگین اینستاگرام را رفع کنیم؟

 چگونه مشکلات رایج ورود یا لاگین اینستاگرام را رفع کنیم؟

هر روز گزارش‌های متعددی در رابطه با بروز مشکل به منظور لاگین یا ورود به اینستاگرام ارائه می‌شود. مشکلات این چنینی می‌توانند مربوط به فراموش کردن رمز عبور، فراموش کردن نام کاربری و… باشند. در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکلات ورود یا لاگین اینستاگرام می‌پردازیم.

این احتمال وجود دارد که در برخی شرایط شما به منظور ورود به اکانت اینستاگرام خود دچار مشکلاتی شوید. به عنوان مثال تصور کنید که رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید یا رمز عبورتان را به خاطر آورده اما نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را به یاد نمی‌آورید.

به طور کلی دلایل متعددی می‌توانند برای شما دردسرساز شده و منجر به جلوگیری از لاگین یا ورود به اکانت اینستاگرام‌تان شوند. ما در این مقاله قصد داریم که شما عزیزان را در رابطه با این موضوع راهنمایی کنیم. به بیان دیگر در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکلات رایج لاگین یا ورود به اینستاگرام می‌پردازیم

اگر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را فراموش کردیم چه کنیم؟

هنگامی که در اینستاگرام ثبت نام کنید باید یک نام کاربری و رمز عبور برای اکانت خود تعیین نمایید و هر بار با استفاده از این دو اطلاعات وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. اما اگر بنا به هر دلیلی رمز عبور اکانتتان فراموش شد نگران نباشید!

ریست کردن رمز عبور اکانت اینستاگرام شما از طریق فیسبوک یا آدرس ایمیلی که برای اینستاگرام خود ثبت کرده‌اید امکانپذیر است. به منظور ریست کردن رمز عبور یا پسورد اکانت اینستاگرام خود د کنار عبارت Password یک گزینه با عنوان Forgot? وجود دارد. در قدم نخست به منظور بازیابی رمز عبور یا پسورد اکانت اینستاگرام خود باید بر روی این گزینه کلیک کنید.

سپس به منظور بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام خود از طریق ایمیل باید گزینه Username or Email را انتخاب کرده و سپس نام کاربری یا ایمیل ثبت شده برای اکانت اینستاگرام‌تان را وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل یا نام کاربری اکانتتان بر روی گزینه Send a Password Reset Email کلیک کنید تا لینک مربوط به تعیین رمز عبور جدید برای اکانت اینستاگرام شما به آدرس ایمیلی داده شده ارسال شود.

اما همانطور که پیش از این اشاره داشتیم به منظور بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام‌تان می‌توانید از فیسبوک هم استفاده کنید. بدین منظور بر روی گزینه Reset using Facebook کلیک کنید. احتمالا در این مرحله از شما درخواست می‌شود تا وارد حساب کاربری فیسبوک خود شوید. سپس قادر خواهید بود که یک رمز عبور جدید را برای اکانت اینستاگرام‌تان تعیین کنید. دقت داشته باشید که این عمل در شرایطی امکانپذیر است که اکانت اینستاگرام و فیسبوک شما با یکدیگر در تعامل باشند. و تعامل آن با سایر شبکه‌های اجتماعی“ را مطالعه کنید.

اگر پس از انجام مراحل فوق، ایمیل مربوط به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام را دریافت نکردیم چه کنیم؟

اگر پس از انجام مراحل فوق به پوشه اینباکس (Inbox) ایمیل خود مراجعه کردید اما هیچ ایمیلی مبنی بر تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود دریافت نکرده بودید باید به مواردی که در ادامه شرح می‌دهیم دقت داشته باشید. در قدم اول به پوشه اسپم (Spam) ایمیل خود مراجعه کنید. این احتمال وجود دارد که ایمیل اینستاگرام به این پوشه منتقل شده باشد.

اگر ایمیل مربوط به تغییر و تعیین رمز عبور جدید برای اکانت اینستاگرام‌تان در بخش اسپم وجود نداشت، به احتمال زیاد در حین وارد کردن ایمیل خود اشتباه تایپی مرتکب شده‌اید. بنابراین بار دیگر مراحل مربوط به بخش پیشین را طی کنید و این بار در وارد کردن جزئیات آدرس ایمیل خود دقت کافی داشته باشید. همچنین می‌توانید از روش بازیابی رمز عبور از طریق اکانت فیسبوک هم استفاده کنید.

اگر ایمیل بازیابی رمز عبور برای اکانت مورد نظرمان دریافت نشد چه کنیم؟

اگر نسبت به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام‌تان اقدام کردید و ایمیل بازیابی رمز عبور با جزئیات یک اکانت دیگر برای شما ارسال شد، به احتمال زیاد آن اکانت هم از طریق آدرس ایمیل شما در اینستاگرام ثبت شده است. در این شرایط اگر آدرس ایمیلی دیگری را به اکانت خود نسبت داده بودید، از آن به منظور بازیابی رمز عبورتان استفاده کنید. همچنین می‌توانید از طریق اکانت فیسبوک خود و به شیوه‌ای که در سوال اول به آن پاسخ داده شد نسبت به تغییر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود اقدام کنید.

ایمیل بازیابی رمز عبور را از اینستاگرام دریافت کرده‌ام اما نمی‌توانم با استفاده از آن رمز عبور اکانت خود را تغییر دهم!

ایمیل‌های بازیابی رمز عبوری که از سوی اینستاگرام ارسال می‌شوند دارای تاریخ انقضاء هستند. بنابراین به احتمال زیاد شما چندی پیش نسبت به تغییر یا بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام خود با استفاده از آدرس ایمیل مورد نظر اقدام کرده‌ بودید و حال که چند روز از این ماجرا می‌گذرد قصد دارید که با استفاده از ایمیل دریافت شده نسبت به تغییر رمز عبور اکانت خود اقدام کنید.

برای رفع این مشکل باید بار دیگر درخواست ارسال ایمیل بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام را ارسال کنید و با مراجعه سریع به اینباکس یا بخش اسپم ایمیل خود نسبت به تایید و استفاده از لینک ضمیمه شده اقدام کنید. بدین منظور مراحلی که در سوال اول این مقاله به آن‌ها اشاره شد را طی کنید.

در حین لاگین یا ورود به اینستاگرام قادر به اتصال به سرورهای آن نیستم!

در برخی از شرایط ممکن است مادامی که به منظور لاگین یا ورود به اینستاگرام تلاش می‌کنید با ارور یا پیغام خطای ” Sorry, we couldn’t connect to our login server. Please confirm you have an Internet connection and try again in a moment” مواجه شوید. در برخی از دستگاه‌های اندرویدی هم مشاهده شده که حتی بدون نمایش این ارور امکان اتصال به سرورهای اینستاگرام ارائه نمی‌شود.

در قدم اول به منظور رفع این مشکل از متصل بودن دستگاه به شبکه اینترنت اطمینان حاصل کنید. سپس قدرت و ثبات شبکه اینترنت مورد نظر را بررسی کنید. اگر شبکه‌ اینترنتی که به آن متصل هستید سرعت مناسبی نداشته باشد، ممکن است در حین انجام فرآیند لاگین یا ورود به اینستاگرام با مشکل اتصال به سرور مواجه شوید. اگر موارد فوق مشکلی نداشتند، سعی کنید که روتر یا مودم وای فای خود را ریستارت کنید. اگر از شبکه موبایل دیتا (Mobile Data) به منظور اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، بهتر است که سرویس شما از نوع ۴G باشد، در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

اگر نام کاربری یا همان یوزرنیم اکانت اینستاگرام خود را فراموش کردیم چه کنیم؟

تا پیش از این در مورد فراموش کردن رمز عبور یا همان پسورد اکانت اینستاگرام صحبت کردیم اما اگر بنا به هر دلیل یوزرنیم یا همان نام کاربری اکانت خود را فراموش کرده و رمز عبور آن را به خاطر داشته باشیم چطور؟ در این شرایط باید به منظور دستیابی به نام کاربری اکانت اینستاگرام خود مراحل زیر را طی کنید:

به صفحه لاگین یا ورود به اکانت اینستاگرام مراجعه کنید.

در کنار محل ورود رمز عبور، گزینه ?Forgot را انتخاب کنید.

گزینه Username or Email را انتخاب کنید.

آدرس ایمیل خود را وارد کرده و گزینه Search را انتخاب کنید.

پس از مشاهده آدرس ایمیل خود کافیست که گزینه Send a Password Reset Email را انتخاب کنید. در این شرایط لینک مربوط به تغییر رمز عبور به همراه اطلاعات نام کاربری اکانت اینستاگرام‌تان برای شما ارسال می‌شود.

اگر بنا به هر دلیلی به آدرس ایمیل ثبت شده در اکانت اینستاگرام خود دسترسی نداشته باشیم چه کنیم؟

توصیه می‌کنیم که همواره به ایمیل ثبت شده در پروفایل اینستاگرام خود دقت کنید. هیچگاه ایمیلی که به آن دسترسی ندارید را در این بخش وارد نکنید. اگر رمز عبور یا نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را فراموش کنید و در سمت مقابل به آدرس ایمیل ثبت شده در اکانتتان هم دسترسی نداشته باشید، باید از طریق اکانت فیسبوک خود نسبت به تغییر رمز عبور اینستاگرام‌تان اقدام کنید. دقت داشته باشید که این امر هم تنها در شرایطی امکانپذیر خواهد بود که اکانت اینستاگرام شما پیش از این با اکانت فیسبوک‌تان همگام‌سازی شده باشد.

حال تصور کنید که رمز عبور یا نام کاربری اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید و اکانت شما به فیسبوک در تعامل نبوده و همچنین ایمیل ثبت شده در آن هم اکنون توسط شما قابل دسترس نیست! در این شرایط تنها یک راه حل پیش رویتان قرار می‌گیرد که راه حل سردسازی هم محسوب می‌شود. شما باید با پشتیبانی یا سرور ایمیل خود تماس حاصل کرده و از آن‌ها بخواهید تا تحت ضوابط و شرایط خاص دسترسی شما نسبت به آدرس ایمیل مورد نظر را مقدور کنند. کسب موفقیت در این زمینه کاملا به شانس شما بستگی دارد. در اغلب موارد اگر شرایطی این چنینی داشتید، باید با اکانت اینستاگرام خود خداحافظی کنید.

اگر اکانت اینستاگرام مسدود یا غیر فعال شود چه کنیم؟

مسدود یا غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام در شرایطی رخ می‌دهد که شما از قوانین و ضوابط این شبکه اجتماعی پیروی نکرده باشید. در این شرایط هنگامی که به منظور لاگین یا ورود به اینستاگرام تلاش می‌کنید با یک پیغام خطا مواجه خواهید شد که اشاره به مسدود یا غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام‌تان دارد. در این شرایط اگر تصور می‌کنید که اشتباهی صورت گرفته می‌توانید اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده، رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کرده و مراحل مورد نیاز را طی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید. دقت داشته باشید که اگر اکانت اینستاگرام‌تان Delete زا به کلی حذف شده باشد هیچ راهی به منظور بازگرداندن آن نخواهید داشت.

منبع

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
2 thoughts on “ چگونه مشکلات رایج ورود یا لاگین اینستاگرام را رفع کنیم؟

  1. تران

    سلام ببخشید نمن چند بار خواستم وارد بشم ب اکانت قبلیم رمز و همه چیزشم یادمه اما وقتی میزنم ک وارد بشه میگه خطا شبکه نامشخصی رخ داد چیکار کنم لطفا رود جواب بدید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *