سونی در تایلند کارخانه تاسیس می کند

پیش از این خبری در مورد احتمال خروج سونی از بازار گوشی‌های هوشمند منتشر شده بود که از طرف مدیر این بخش از سونی رسما تکذیب شد. سونی به تازگی خبر از احداث کارخانه جدید تولید گوشی‌های اکسپریا در تایلند داده که نشان می‌دهد هنوز هم به بخش گوشی های هوشمند خود امیدوار است.

شاید در شرایط کنونی سونی موبایل یکی از سخت‌ترین دوران‌های تاریخ خود را سپری می‌کند ولی این شرکت خوش نامِ ژاپنی هنوز هم بدنبال آینده روشن برای موبایل‌های خود است از این رو قصد دارد تا برای اولین بار طی ۲۰ سال گذشته کارخانه تولید گوشی‌های هوشمند جدیدی را در تایلند احداث کند.

این کارخانه سیستم تولیدی آغاز تا پایان دارد که طوری طراحی شده است تا تمام فرایند تولید  گوشی‌‌های هوشمند را از صفر تا ۱۰۰ در اختیار داشته باشد. انتظار می‌رود که تولید در این کارخانه جدید از سال آینده میلادی آغاز شود و سونی در نظر دارد تا سالیانه چندین میلیون گوشی اکسپریا را در این کارخانه تولید کند. طبق گزارش‌ها سرمایه‌گذاری اولیه در این کارخانه چندین میلیارد یِن بوده و این اولین برنامه سونی از زمان ساخت کارخانه تولیدی در پکن در سال ۱۹۹۵ بوده است.

بخش موبایل سونی در سال منتهی به ماه مارس، ضرر ۱.۸۲ میلیارد دلاری را به ثبت رساند ولی در تلاش است تا از طریق اقداماتی اوضاع را تغییر دهد. سونی که به تازگی اکسپریا Z5 و را به بازار عرضه کرده است در نظر دارد تا اولین گوشی هوشمند دنیا مجهز به نمایشگر  یعنی اکسپریا Z5 پرمیوم را نیز طی هفته‌های آینده راهی بازار کند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *