عملکرد صحیح سنسورهای گوشی هوشمند

چطور از عملکرد صحیح سنسورهای گوشی هوشمند خود اطمینان حاصل کنیم؟

آیا با سنسور های گوشی هوشمند خود آشنا هستید ؟ آیا میدانید که برای هربخش از گوشی شما برای هرچه هوشمند تر بودن سنسوری تعبیه شده ؟ اگر با ابعاد مختلف گوشی خود آشنا نیستید باید بدانید که در گوشی های هوشمند از سنسور های مختلفی برای بالا بردن هرچه بیشتر کارایی دیوایس استفاده شده است . سنسور هایی نظیر شتاب سنج ، مغناطیس سنج ، ژیروسکوپ ، گام شمار، سنسور نور و روشنایی ، سنسور شمارش ضربان قلب و … همگی بخشی از سنسور های استفاده شده در دیوایس هوشمند شما هستند پس اگر دقیق باشیم متوجه میشویم که بدون این سنسور ها گوشی ما عملا قلب تپنده ندارد و بسیاری از کارایی های خود را از دست میدهد.

پس دقت و توجه به این سنسور ها برای داشتن بهترین کارایی گوشی میتواند بسیار حیاتی باشد. بعنوان مثال سنسور حرکتی را در نظر بگیرید که مشکل داشته باشد در نتیجه در هنگام انجام اغلب بازی ها مانند بازی های ماشینی که نیاز به شناخت حرکت دست و گوشی شما دارد به مشکل میخورید. یا همینطور سنسور نور بالای صفحه شما که با کم و زیاد کردن نور صفحه بسیار در امر مصرف باتری شما را یاری میکند.

اما شاید برای شما هم پیش آمده باشد که حس میکنید یکی از سنسور های شما کار نمیکند یا با دقت کم کار میکند در اینجا ممکن است سنسور کلا خراب شده باشد و یا نیاز به کالیبره شدن مجدد از سوی ما داشته باشد.

چک کنید که آیا سنسور های دیوایس شما به درستی کار میکنند یا خیر؟

همانطور که گفتیم برای کارایی درست سنسورها یک شریان حیاتی برای گوشی ما هستند. اما گاها مشکل از سنسورها نیست بلکه مشکل از اپ یا بازی است که که نمیتواند اطلاعات درست را با سنسور مورد نظر تبادل کند برای مثال و درک بهتر زمانی که در بازی آسفالت سنسور حرکتی شما عمل نمیکند نمیتوان بطور قطع گفت سنسور مشکل دارد شاید مشکل از برنامه است پس بهترین راه برای شروع تست یک برنامه یا بازی دیگر مثل real racing است تا ببینیم مشکل از بازی است یا برنامه.

اگر حالت اول جواب نداد حالا وقت آن است که به اعماق گوشی برویم و سنسور را تست کنیم برای اینکار برنامه های متعددی وجود دارد که در زیر دو نمونه از آنها را معرفی میکنیم که میتوانید استفاده کنید :

چطور از عملکرد صحیح سنسورهای گوشی هوشمند خود اطمینان حاصل کنیم؟


چطور از عملکرد صحیح سنسورهای گوشی هوشمند خود اطمینان حاصل کنیم؟

گاهی اوقات هم در بعضی برند ها مانند سونی اکسپریا Z3 شاهد ابزاری برای تست هستیم که اگر به مسیر Settings > About phone > Diagnostic بروید میتوانید سنسور های خود را تست کنید.

اگر دستگاه هوشمند شما بخشی برای اینکار ندارد به احتمال بسیار زیاد دارای منوی مخفی برای تست سنسور ها است که میبایست با شماره گیری از طریق شماره گیر گوشی به آنها برسید . اگر کدهای مخفی گوشی خود را نمیشناسید ما در پستی اختصاصی سعی کردیم اکثر کدهای مهم برای برند های مختلف را جمع آوری کنیم که میتوانید از طریق پست زیر مطالعه کنید :

کالیبره کردن سنسورها

علل مختلفی برای کالیبره کردن سنسورهای گوشی وجود دارد گاه شخصی میخواهد ببینید که بدرستی سنسورهای گوشیش کالیبره شده گاه خیر سنسور دیوایس بدرستی کار نمیکند و میخواهد این عمل را انجام دهد. دلیلتان هرچه هست شما میتوانید اینکار را انجام دهید ولی باید دقت کنید که به مدل و برند دیوایس شما بسیار بستگی دارد. برای مثال در دستگاههای الجی (از G2 به بعد) میتوانید به راحتی و با رفتن به مسیر Settings > General tab > Motion و دنبال کردن راهنما سنسورهای خود را کالیبره کنید. یا مثلا در دستگاههای سونی شما اجازه کالیبره کردن ندارید پس در اینصورت دو راهکار وجود دارد یکی یافتن برنامه ای سوم شخص که اینکار را برای شما انجام دهد و یا اینکه میتوانید دستگاه را ریست فکتوری کنید تا همه چیز به تنظیمات کارخانه برگردد .

همینطور کاربرانی که از رام های کاستوم استفاده میکنند و یا دسترسی روت دارند از امکانات بیشتری برای کالیبره کردن و دستکاری عملکرد سنسور ها دارند.

منبع

telegram-baner-521
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *