چطور می توانیم در پلی استیشن 4 سریعتر اسکرین‌شات بگیریم؟

چطور می توانیم در پلی استیشن ۴ سریعتر اسکرین‌شات بگیریم؟

آیا به بازی‌های کامپیوتری علاقه دارید؟ تا به حال برای‌تان پیش آمده است که یک بازی را با تمام وجود دوست داشته باشید و از لحظه لحظه آن لذت ببرید؟ فرض کنید که در حال لذت بردن از بازی مورد علاقه خود با کنسول Play Station 4 هستید. ناگهان یک اتفاق خیلی خوب در بازی رخ می‌دهد و  شما می‌خواهید از این صحنه به سرعت یک اسکرین‌شات تهیه کنید. متاسفانه تنظیمات پیش‌فرض پلی استیشن ۴ به گونه‌ای است که سرعت گرفتن اسکرین‌شات در آن بسیار کند است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا روش برطرف کردن این مشکل را با هم مرور کنیم.

روش تهیه اسکرین‌شات از یک صحنه در کنسول PS4 (یا PS4 Pro) در حالت پیش‌فرض بدین صورت است که می‌بایست دکمه Share بر روی دسته بازی را برای چند لحظه فشار دهید تا منو مربوط باز شود. یک روش دیگر به نام “اسکرین‌شات آسان” (Easy Screenshot) نیز وجود دارد که خیلی ساده‌تر و سریع‌تر است. فقط با یک کلیک سریع، اسکرین‌شات را از صفحه مورد نظر گرفته و دیگر نیازی به فشردن دکمه Share نیست.

برای فعال‌سازی قابلیت Easy Screenshot به منوی تنظیمات (Settings) کنسول بازی PS4 بروید. برای این منظور، به دنبال آیکونی با شکل چمدان بگردید و بر روی آن کلیک کنید.

در این صفحه، گزینه “Sharing and Broadcasts” را بیابید و وارد آن شوید.
چطور می توانیم در پلی استیشن 4 سریعتر اسکرین‌شات بگیریم؟

روش دیگر برای رسیدن به این صفحه این است که کلید Share را چند لحظه فشار دهید و در صفحه‌ای که باز می‌شود بر روی گزینه “Sharing and Broadcast Settings” کلیک کنید.

اولین گزینه در منوی موجود در این صفحه، “SHARE Button Control Type” است. تنظیمات مربوط به اسکرین‌شات که به دنبال آن هستید در این قسمت قرار دارند. پس وارد آن شوید.

گزینه “Easy Screenshot” را انتخاب کرده و دکمه “X” را فشار دهید.

به همین سادگی! از این لحظه به بعد تنها با یک بار فشردن دکمه Share می‌توانید از هر صحنه‌ای در هنگام بازی کردن، اسکرین‌شات بگیرید. قطعا این روش بسیار ساده‌تر و سریع‌تر روش پیش‌فرض PS4 است. اینطور نیست؟!

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *