چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

یکی از قابلیت های جذاب موجود در دسته دوال شاک پلی استیشن ۴، نوار نوری آن است. رنگ هایی که بر روی این نوار ظاهر می شوند می توانند با رخدادهایی که در بازی در حال وقوع است تعامل داشته باشند. برای مثال در بازی The Last of Us این رنگ با توجه به میزان سلامتی شما در بازی تغییر می کند و در نهایت وقتیکه کشته شوید به رنگ قرمز در می آید. این ویژگی آنقدرها هم پیچیده نیست ولی قبول کنید که به جذابیت بازی و همچنین دسته ی شما می افزاید.

اما مشکلی که در ارتباط با این نوار نوری وجود دارد، استفاده تقریباً زیاد از شارژ دسته پلی استیشن ۴ می باشد که طبیعتاً باعث اتمام سریعتر شارژ آن می شود. خوشبختانه شما قادر خواهید بود به راحتی از طریق بخش تنظیمات پلی استیشن ۴، این نوار را کم رنگ کرده تا بهینه سازی عمر شارژ دسته ی خود بپردازید. با ما همراه باشید تا شما را با نحوه این کار آشنا کنیم.

جهت شروع نیاز است که وارد منوی تنظیمات (Settings) پلی استیشن ۴ خود شوید. این بخش با یک علامت چمدان در منوی اصلی پلی استیشن نمایش داده می شود.

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

در صفحه تنظیمات پلی استیشن به دنبال قسمت Devices در اواخر لیست گشته و وارد آن شوید.

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

هم اکنون قسمت Controllers را در لیست دستگاه ها، انتخاب کنید.

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

گزینه ی آخر موجود در لیست Brightness of DUALSHOCK 4 Light Bar می باشد که دقیقاً همان چیزی است که به دنبالش هستیم. پس وارد آن شوید.

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

این قسمت که همان میزان روشنایی نوار نوری می باشد بصورت پیش فرض بر روی درخشان (Bright) تنظیم شده است. اما دو گزینه ی دیگر نیز برای انتخاب وجود دارد: متوسط (Medium) و کم نور (Dim).

چگونه نور دسته پلی استیشن ۴ را کم کنیم؟

جهت اینکه بیشتر در میزان باتری دسته ی خود صرفه جویی کنید، گزینه ی Dim را انتخاب نمایید که میزان نور را به بیشترین حد ممکن کم می کند. البته این کار بر روی عملکرد نوار نوری دسته تاثیری نخواهد گذاشت و همچنان می توانید از قابلیت جذاب آن استفاده نمایید. اما اگر می خواهید یک تعادل بین میزان روشنایی نوار و شارژ دسته برقرار کنید، قادر خواهید بود گزینه ی Medium را انتخاب کنید. جهت تکمیل تنظیمات کافیست دکمه ی X را فشار دهید. توجه داشته باشید که این تنظیمات بر روی پروفایل شما اعمال خواهد شد و اگر شخص دیگری نیز از دستگاه PlayStation 4 شما استفاده می کند هیچ مشکلی نخواهد بود و می تواند بصورت پیش فرض از نور بالای گیم پد استفاده نماید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *