فعالیت فاز نخست مرکز فناوری پزشکی ایران و آلمان از ۳ ماه آینده

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: فعالیت فاز نخست مرکز تحقیقات بین المللی فناوری های نوین پزشکی ایران و آلمان از سه ماه آینده در این سازمان آغاز می شود.

فتح الله مضطرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بخشی از آزمایشگاه ها و ساختمان های مورد نیاز برای آغاز فعالیت مرکز تحقیقات بین المللی منبعدر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایجاد شده و فاز نخست فعالیت این مرکز از سه ماه آینده آغاز می شود.

وی تاکید کرد: فعالیت اولیه این مرکز از سه ماه آینده آغاز می شود و طی ۳ سال فعالیت و روند تشکیل این مرکز تکمیل خواهد شد.

رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اضافه کرد: برای راه اندازی این مرکز یک بورد تخصصی ۱۱ نفره متشکل از اساتید علمی ایرانی و آلمانی تشکیل می شود که این افراد سیاست های علمی و پژوهشی مرکز را تدوین می کنند.

مضطرزاده خاطرنشان کرد: در این مرکز شاخه های مختلف مربوط به علوم پزشکی و مهندسی پزشکی توسط پرفسورهای مطرح این حوزه تشکیل می شود که پیش بینی می کنیم در مجموع حدود هزار پژوهشگر ایرانی و خارجی در این شاخه ها به فعالیت بپردازند.

وی گفت: مرکز تحقیقات بین المللی فناوری های نوین پزشکی ایران و آلمان با سرمایه گذاری مشترک دو کشور و در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی راه اندازی خواهد شد.

به گزارش مهر، تفاهم نامه ایجاد مرکز تحقیقات بین المللی فناوری های نوین پزشکی پروفسور سمیعی ۱۹ مهرماه در سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران توسط محمد فرهادی وزیر علوم و پرفسور مجید سمیعی رئیس موسسه علوم اعصاب هانوفر آلمان به امضا رسید.

بستر سازی برای همکاری میان متخصصان ایرانی و خارجی از جمله آلمان  و تقویت و توسعه همکاری ها با هدف دسترسی و بکارگیری دانش فنی و روز آمد در اجرای طرح های فناوری، پژوهشی، مطالعاتی، توسعه ای و کاربردی و تربیت محققان صاحبنظر در عرصه بین المللی در حوزه علوم پزشکی و زیستی از اهداف این  تفاهم نامه است که با تلفیق علوم مهندسی، طبیعی، ریاضی و فناوری اطلاعات محقق می شود.

منبع خبرگزاری مهر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *