چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟

چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟

میلیون ها کاربر در سطح جهان از اندروید استفاده می کنند و به احتمال زیاد قابلیت ها و انعطاف پذیری زیاد این سیستم عامل در برآوردن کردن انتظارات هر کاربر از دلایل اصلی محبوبیت آن بوده است. با این که مسئله حفظ امنیت و حریم شخصی افراد در اندروید به یکی از علامت سوال های ذهن کاربران این سیستم عامل تبدیل شده است اما راه های زیادی وجود دارد تا بتوانید فایل ها و فولدرهای شخصی خود را از دید دیگران مخفی کنید و ضریب امنیتی دستگاه خود را بالا ببرید. در پست امروز  با روشی آشنا می شوید که بر خلاف کاربردی که از یک ماشین حساب انتظار می رود متدی مناسب برای مخفی سازی فایل و فولدرهای شخصی در اندروید خواهد بود.

آموزش مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

اما برخی از برنامه های اندرویدی مثل Smart Hide Calculator به شیوه متفاوتی فایل های فیلم، عکس و اسناد را مخفی می کند و به این شکل احتمال رویت فایل ها برای افراد غریبه تقریبا به صفر می رسد.

تفاوت این برنامه با سایر برنامه های مخفی سازی فایل ها در اندروید ظاهر گول زننده آن است. بعد از نصب برنامه شما با یک محیط ساده و آشنا نظیر ماشین حساب های دیگر رو به رو می شوید و فکرش را هم نمی کنید از طریق یک ماشین حساب بتوانید به فایل های شخصی خود برسید.

ابتدا برنامه Smart Hide Calculator  را دانلود کنید.

چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟ مشاهده فایل های مخفی شده

بعد از دانلود و نصب برنامه یک پسورد جهت ورود انتخاب و سپس = را لمس کنید. تمام فایل هایی که ذخیره سازی شده اند را در فضایی متفاوت خواهید دید.

اما چه طور باید فایل ها را در این برنامه ذخیره سازی کرد؟ پسوردی که انتخاب کرده بودید را وارد کرده و سپس = را انتخاب کنید تا وارد فضا متفاوتی از ماشین حساب شوید. در این فضا تمام فایل های موجود نظیر ویدیو و موزیک قابل مخفی سازی هستند. حتی اگر دستگاه اندرویدی شما روت شده باشد برنامه ها را هم می توانید پنهان کنید و دیگر از روش های مخفی سازی برنامه و فایل ها از صفحه اصلی بی نیاز می شوید؛ چون با این روش هیچ ردی از برنامه های نصبی در منو یا home screen باقی نمی ماند.

مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید مخفی کردن پوشه و فایل ها با ماشین حساب اندروید

فضایی که پشت ماشین حساب مخفی شده است به شکل زیر است. گزینه Hide Files، Unhide Files یا هر مورد مشابه دیگر را که ممکن است در این صفحه ببینید انتخاب کنید.
چگونه فایل و پوشه ها را در ماشین حساب اندروید مخفی کنیم ؟

حال می توانید هر فایلی را برای مخفی شدن انتخاب کنید. برای این که فایل ها از حالت مخفی خارج شوند وارد منو اصلی شوید و این بار Unhide Files را انتخاب کنید؛ سپس  هر یک از فایل هایی که باید ظاهر شوند را از لیست موجود انتخاب کنید.

منبع