اپ تحقیقاتی اپل

اپل اپلیکیشنهای ResearchKet را برای بیماریهای صرع، تومورهای پوستی ملانوما و اوتیسم معرفی کرد

اپل سعی دارد تا با بسته جدید خود یعنی ResearchKet، جمع آوری اطلاعات را برای محققان پزشکی آسان کند. طبق گزارش اپل، از زمان عرضه این پلتفرم متن باز در اوایل امسال، حدود صد هزار شرکت کننده، اطلاعات سلامت خود را با هاست برنامه که در مورد بیماری هایی مانند دیابت، آسم، سرطان سینه و غیره مطالعه می کرده، به اشتراک گذاشته اند.

حالا دانشگاه دوک، برنامه ای با نام “Autism & Beyond” معرفی کرده که از یک الگوریتم تشخیص احساسات استفاده  می کند تا نشانه های واضح اوتیسم در کودکان را پیگیری کند. این تیم قصد دارد تا از دوربین سلفی آیفون برای مشاهده عکس العمل های کاربر به منظور تشخیص زودهنگام بیماری استفاده کند. برنامه دیگر، از دانشگاه علوم و بهداشت اورگن، با مشاهده عکس های آیفون به مطالعه خال های گوشتی سیاه می پردازند. شرکت کنندگان از سرتاسر جهان می توانند با مستند ساختن رشد خال های خود بوسیله عکس ها در این مطالعه شرکت کنند. هدف از انجام این کار، ساخت الگوریتمی است که بر پایه این عکس ها بتواند تومورهای سیاه خال مانند را شناسایی کند.

جان هاپکینز، پا را فراتر از آیفون گذاشته است. برنامه آنها، EpiWatch، از سنسورهای پوششی بر روی ساعت اپل استفاده می کند تا بتواند تشنج را پیش بینی و کشف کند. در اولین مرحله از مطالعه بیماری صرع، به کاربران اجازه دسترسی سریع به برنامه را می دهد تا از این طریق داده ها را از شتاب سنج و سنسورهای ضربان قلب در ساعت جمع کند. این برنامه به بیماران امکان می دهد تا یادداشت های خود را با دیگر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند. برای میلیون ها بیمار صرع در سراسر جهان، این برنامه به دنبال راهی برای نظارت بر تشنج آنهاست.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *