لپ‌تاپهای بعدی HP از اطلاعات شما در برابر چشم افراد فضول محافظت می کند

برای بسیاری از افراد زمانیکه در مکانی عمومی مشغول استفاده از لپ تاپ خود هستند این نگرانی وجود دارد که اطلاعات موجود روی نمایشگرشان توسط دیگران دیده شود، مسئله ای که عملاً کاری در مورد آن نمی توانیم انجام دهیم.

در همین راستا اکنون کمپانی HP‌ اعلام نموده با همراهی شرکت ۳M مشغول بررسی راهکارهایی است تا از طریق آنها نمایشگرهایی هایی با ویژگی حفظ حریم خصوصی کاربران در اماکن عمومی تولید نماید و این مشکل را حل کند.

در دنیای مدرن امروزی بخش عظیمی از اطلاعات ما به صورت دیجیتالی ذخیره سازی شده اند و لذا زمانی که سعی داریم به این داده ها دسترسی پیدا کنیم امنیت و حفظ شدن حریم خصوصی مان اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

اچ‌پی جزئیات زیادی از فناوری جدید خود فاش نکرده اما به رسانه ها اطمینان داده که نمایشگرهای مبتنی بر تکنولوژی مذکور تا نیمه ۲۰۱۶ در لپ‌تاپ هایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت و راهی بازار خواهند شد. HP ظاهراً قصد دارد نمایشگرهای امنش را تنبدیل به یک ویژگی استاندارد در تولیداتش نماید و این امکان را فراهم آورد که بتوانیم تنظیمات آنها را تنها از طریق یک کلید روی کیبورد مدیریت کنیم.

شواهد نشان می دهند پس از عرضه ی ویندوز ۱۰ و عدم رشد مجدد بازار کامپیوترهای شخصی و ادامه یافتن رکود، حالا برندهای فعال در این صنعت به این نتیجه رسیده اند که می بایست محصولاتشان را علاوه بر نرم افزارها و سیستم عامل جدید به ویژگی های سخت افزاری خاص و نوآورنه نیز مجهز نمایند تا شاید بدین ترتیب دوباره کاربران به خرید آنها ترغیب شوند.بدیهی است کوشش کنونی HP هم به احتمال زیاد در همین راستا صورت گرفته، هر چند که این شرکت همواره یکی از پیشروان بازار پی سی بوده است.

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *