اپل پتنت

اپل به خاطر نقض پتنت دانشگاه ویسکانسن گناهکار شناخته شد

اپل نمی تواند در هر دادگاه پتنتی  برنده میدان باشد. به تازگی اپل در یکی از دادگاه های پتنتی خود به خاطر استفاده بدون مجوز از پتنت ثبت شده توسط دانشگاه ویسکانسن گناهکار شناخته شد. گفته می شود در این پتنت، نوعی از تکنولوژی به ثبت رسیده که توسط آن، چیپ‌های پردازشی عملکردی بسیار بهینه خواهند داشت. اپل نیز تصمیم گرفته از همین فناوری در آیفون و آیپدهایش بهره گیرد و عمر باتری آنها را افزایش دهد. قبل از این موسسه تحقیقات دانشگاه ویسکانسن شکایتی بر علیه اینتل  بخاطر استفاده از پتنت مشابهی در سال ۲۰۰۸ اقامه کرده بود که خارج از دادگاه حل و فصل شد.

در ژانویه سال ۲۰۱۴ اما دانشگاه یاد شده، از اپل برای استفاده بدون مجوز از تکنولوژی مورد بحث در آیپد و آیفون شکایت کرد و حالا، دادگاه به شکل اولیه به این نتیجه رسیده که میزان خسارتی که اپل باید به این دانشگاه پرداخت کند تا چه میزان است.

بر اساس گزارش رویترز، دادگاه مقرر نموده که اپل به دلیل استفاده‌ی بدون مجوز از تکنولوژی‌های توسعه یافته توسط دانشگاه ویسکانسن، باید مبلغ ۸۶۲.۴ میلیون دلار به شاکی پرونده پرداخت نماید. البته باید گفت که دادگاه‌های تجدید نظر بسیاری برای این پرونده تشکیل خواهند شد و هنوز این رای، به شکل قطعی صادر نشده است. ماه گذشته نیز دانشگاه ویسکانسن شکایت جدیدی را علیه اپل تنظیم کرد چرا که دوباره این شرکت از تکنولوژی بهینه سازی عملکرد پردازشی در چیپست های A9 و A9X استفاده کرده بود.

منبع

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *