موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج

چطور موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج را به گوگل کروم تغییر دهیم؟

مرورگر جدید مایکروسافت، یعنی مایکروسافت اج که کاربران ویندوز ۱۰ با آن آشنایی دارند، از موتور جست‌وجوی بینگ به عنوان مرورگر پیش‌فرض استفاده می‌کند. اما به احتمال زیاد شما از جمله کسانی هستید که گوگل را به جست‌وجوگرهای دیگر ترجیح می‌دهید. خوشبختانه اج می‌تواند از هر جست‌وجوگری که قابلیت OpenSearch داشته باشد، به عنوان جست‌وجوگر پیش‌فرض خود استفاده کند.

مرورگر مایکروسافت اج از قابلیت search provider که در اینترنت اکسپلورر وجود داشت استفاده نمی‌کند. به جای آن، اگر با اج وارد وبسایتی شوید که از قابلیت OpenSearch پشتیبانی کند –قابلیتی که به مرورگر اجازه می‌دهد به اطلاعات موتور جست‌وجو دسترسی داشته باشد- مرورگر اج متوجه این موضوع می‌شود و مشخصات آن موتور جست‌وجو را به صورت خودکار ذخیره می‌کند.

مرورگر گوگل‌کروم هم دقیقاً به همین شیوه کار می‌کند: کافی است با کروم وارد سایت موتور جست‌وجوی مورد نظر بشوید تا مشخصات آن به صورت اتوماتیک دریافت و ثبت شود.

بنابراین، کافی است یک بار صفحه‌ی اصلی گوگل را در مرورگر اج باز کنید تا این مرورگر مشخصات آن را دریافت کند. در مرحله‌ی بعد باید مرورگر پیش‌فرض اج را تغییر بدهید. برای این کار ابتدا روی دکمه‌ی منو کلیک کنید. این دکمه با سه نقطه‌ی کنار هم در قسمت بالا و سمت راست صفحه‌ی اصلی اج مشخص شده است. بعد از باز شدن منوی اصلی، منوی تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

چطور موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج را به گوگل کروم تغییر دهیم؟

در منوی تنظیمات، دکمه‌ی View advanced settings را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
چطور موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج را به گوگل کروم تغییر دهیم؟

در این منو گزینه‌ی Search in the address bar with را بیابید. روی نوار زیر این گزینه کلیک کنید و گزینه‌ی Add new را انتخاب نمایید.
چطور موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج را به گوگل کروم تغییر دهیم؟

در این قسمت فهرستی از موتورهای جست‌وجو را می‌توانید ببینید (جست‌وجوگرهایی که وارد صفحه‌ی آن‌ها شده‌اید و مشخصات‌شان در اج ثبت شده است.) روی موتور جست‌وجویی که می‌خواهید (مثلاً گوگل) کلیک کنید و روی دکمه‌ی Add as default کلیک نمایید.
چطور موتور جستجوی پیش فرض مایکروسافت اج را به گوگل کروم تغییر دهیم؟

اگر موتور جست‌وجوی شما در این فهرست دیده نمی‌شود، مطمان شوید که حتماً یک بار صفحه‌ی اصلی آن را باز کرده‌اید. اگر این کار را کرده‌اید، ولی همچنان خبری از این موتور جست‌وجو در این فهرست نیست، به خاطر این است که آن موتور جست‌وجو هنوز از قابلیت OpenSearch استفاده نمی‌کند.

اکنون می‌توانید عبارت کلیدی مورد نظرتان را در نوار آدرس اج وارد کنید و با خیال آسوده کلید اینتر را فشار بدهید. به این ترتیب، به صورت خودکار، نتایج جست‌وجوی مورد نظر شما در موتور جست‌وجوی پیش‌فرض مایکروسافت اج به نمایش در می‌آید.

توجه داشته باشید که این روش فقط موتور جست‌وجوی پیش‌فرض را برای جست‌وجو از طریق نوار آدرس اج تغییر می‌دهد. اگر بخواهید از طریق منوی استارت جست‌وجویی را انجام بدهید، ویندوز همچنان از بینگ استفاده می‌کند. کورتانا هم همچنان از بینگ استفاده خواهد کرد.

منبع

telegram-baner

 

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *