آموزش تصویری ویرایش و دستکاری فایل های APK در دستگاه اندروید

اگر توسعه دهنده برنامه های اندروید یا کاربر دستگاه های اندروید باشید به احتمال زیاد با فایل های APK آشنا هستید. فایل APK فرمت فایل های نرم افزاری اندروید هستند که نصب یک برنامه و بازی را بدون دسترسی به اینترنت ممکن می کنند. این فایل ها ساده تر از آن چیزی که تصور می کنید هستند و به سادگی می توانید با دستکاری آن ها برنامه های اندرویدی را ویرایش کنید. پس از مطالعه مطلبی که پیش روی شما قرار گرفته است نحوه دستکاری فایل های APK برنامه اندروید را از طریق گوشی خیلی ساده فرا می گیرید.

آموزش ویرایش فایل های APK برنامه و بازی های اندروید در گوشی

با علم به منبع باز بودن سیستم عامل اندروید تغییر، انتخاب و حذف برنامه پیش فرض و سیستمی در اندروید حق مسلم هر کاربر است. از طریق ویرایشگر های اندروید می توان برنامه های اندروید را با ویرایش فایل های APK دستکاری نمود و از این طریق محیط و امکانات هر برنامه را مطابق با میل خود تغییر دهیم.

ویرایش فایل های APK اندروید با برنامه APK Editor

نرم افزار APK Editor یا APK Editor Pro  (نیاز به روت) را از گوگل پلی دانلود و روی اندروید خود نصب کنید. بعد از نصب اولین گزینه  در اولین صفحه ای که می بینید select an APK file  است که از شما می خواهد فایل APK مربوط به برنامه دلخواهتان را انتخاب کنید.

android-apk-editor اگر دومین گزینه یعنی select an APK filer را انتخاب کنید برنامه های موجود در مموری موبایلتان نمایش داده می شود و آیکن برنامه ها لیست می شود تا راحت تر بتوانید آن ها را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب برنامه سه گزینه مطابق تصویر زیر در پایین صفحه مشاهده می کنید: string ، resource و manifest
how-to-extract-edit-and-rezip-apk-files-on-android2

در بخش String شما میتوانید متن های گزینه های قابل ویرایش در برنامه را مشاهده و ویرایش کنید

ویرایش فایل برنامه بازی اندروید

از طریق گزینه source میتوانید کدهای برنامه را بر اساس پوشه ها و و قوانین پیش فرض اندروید جستجو و ویرایش کنید ، و به وسیله گزینه manifest میتوانید کدهای فایل apk مورد نظر را بدون واسطه و مسقیم ویرایش نمایید.
apk_editor_pro_3

بر اساس نیاز خود یکی از این گزینه ها را برای شروع دستکاری فایل APK برنامه اندرویدی مورد نظرتان انتخاب و شروع به ویرایش کنید ، در نهایت پس از اعمال تغییرات بر روی فایل برنامه یا بازی اندروید ، فایل apk ویرایش شده را توسط گزینه Save ذخیره و بازسازی کنید.

توجه کنید که در صورتی که با مبانی کار برنامه های اندروید آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم از دستکاری کد و تغییر گزینه های موجود خودداری و حتما قبلا در مورد آن از افراد متخصص سوال کنید.

برخی از قابلیت‌ های برنامه APK Editor

تبدیل سریع و آسان فایل APK به سورس یا منبع کد

امکان ویرایش آسان فایل APK در دستگاه اندرویدی

کامپایل کردن برنامه های اندروید از روی گوشی

منبع

telegram-baner1
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *