آموزش ساخت میانبر برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه در اندروید 7

آموزش ساخت میانبر برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه در اندروید ۷

همانطور که می دانید Android 7.0 دارای تغییرات چشم گیری نبود، اما قابلیت تقسیم نمایشگر و نمایش اپلیکیشن های مختلف به طور همزمان از قابلیت های ارزشمند این سیستم عامل بوده است. عموما ما به دلایل مختلف نیاز پیدا می کنیم تا اپلیکیشن ها را همزمان با هم نمایش دهیم. این قابلیت در واقع به شما کمک می کند تا دو اپلیکیشن را به طور ساید به ساید، در کنار هم اجرا کنید به طوری که هیچ خللی در عملکرد آن دو ایجاد نشود. نکته مهم تر هم این است که افرادی که دارای تبلت و یا گوشی هایی با اسکرین بزرگ هستند می توانند به راحتی از این سرویس استفاده کنند و از این قابلیت لذت ببرند.

برای اینکه نمایشگر به دو اپلیکیشن اختصاص دهید باید فرآیندی را طی کنید که کمی پیچیده است اما با روی کار آمدن نرم افزار شورت کات ساز  Screens این کار واقعا ساده شده است.

برای استفاده از این نرم افزار آن را از گوگل پلی دانلود کنید و روی گوشی تان نصب کنید. زمانی که این برنامه را اجرا می کنید، به شما دو جایگاه نمایش می دهد که می توانید دو اپلیکیشن را به آن معرفی کنید:

screens-new-1

شما می بایست برای شورت کات خود یک نام انتخاب کنید و از طریق دو جایگاه نرم افزارهای مورد نظرتان را به برنامه معرفی کنید. برنامه ها هم از طریق اپلیکیشن هایی که روی گوشی تان نصب شده قابل انتخاب هستند:
آموزش ساخت میانبر برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه در اندروید 7

این برنامه توجهی به این ندارد که چه نرم افزاری را برای ایجاد شورت کات انتخاب می کنید. حتی به این دقت ندارد که آیا نرم افزارها تقسیم پذیر هستند یا نه.
آموزش ساخت میانبر برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه در اندروید 7

زمانی که شورت کات مورد نظر را ایجاد کردید، یک شورت کات روی اسکرین تان قرار می گیرد که نام آن مطابق نامی است که از پیش تعیین کرده اید.
آموزش ساخت میانبر برای تقسیم نمایشگر به ۲ اپلیکیشن دلخواه در اندروید 7

زمانی که شما شورت کات را ایجاد کردید، روی آن کلیک کنید. متوجه می شوید که بدون هیچ عملیات اضافی نمایشگر به دو اپلیکیشن اختصاص داده شده است. اما اگر بعد از باز کردن این دو اپلیکیشن، یک اپلیکیشن جدید باز کنید، نرم افزار جدید جایگزین یکی از دو مورد قبلی خواهد شد. بدین طریق می توانید شورت کات ها زیادی ایجاد کنید و اپلیکیشن های لازم و ملزوم هم را با همدیگر باز کنید.

منبع

telegram-baner1

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *