اتومبیل مقوایی لکسوز

شرکت لکسوس با استفاده از مقواهایی که با دقت برش داده شده‌اند، یک اتومبیل شگفت‌انگیز به نام «اریگامی کار» ساخته است. این اتومبیل که بر اساس سدان آی‌اِس طراحی شده، با استفاده از مقواهایی که با دقت برش داده شده‌اند، ساخته شده است. از کوچک‌ترین جزئیات داخل کابین تا درهای آن که کار هم می‌کنند، چراغ‌های جلو و چرخ‌های غلتانش، این اتومبیل اریگامی شگفت‌انگیز است.

lexus-origami-car-13

شاید نتوان گفت که این اتومبیل کاملاً از مقوا ساخته شده؛ زیرا بدنه روی یک چارچوب آلومینیومی و استیل سوار شده و قدرت آن از طریق یک موتور الکتریکی تأمین می‌شود. این بدین معنی است که شما می‌توانید واقعاً با این اتومبیل رانندگی کنید. شرکت لکسوس با همکاری شرکت Lasercut Works و شرکت Scales and Models که در لندن واقع شده و متخصص ساخت نمونه‌های آزمایشی و مدل‌های معماری است، اتومبیل اریگامی را به واقعیت تبدیل کرده است.

مهندسان با استفاده از مدل سه ‌بعدی و دیجیتالی آی‌اس، این پروژه را به چند مرحله تقسیم کردند و بعد به صورت دیجیتالی در قطعات ۱۰ میلی‌متری رندر کردند. این امر به تیم موردنظر اجازه داد تا پروفایل‌های دوبعدی موردنیاز برای برش لیزری ۱۷۰۰ برگ مقوای ۱۰ میلی‌متری را به دست آورند. سپس این مقواها با استفاده از چسب چوب مبتنی بر آب به یکدیگر چسبانده شد.

lexus-origami-car-4

مؤسس شرکت Scales and Models در این رابطه گفت: «این کار بسیار سخت بود و توسط ۵ نفر در بخش طراحی دیجیتال، مدلینگ، برش لیزری و مونتاژ به اتمام رسید. ما نیز همچون شرکت لکسوس متعهد شدیم که بهترین کیفیت ممکن را ارائه دهیم. طبق گزارش شرکت لکسوس، انجام این پروژه ۳ ماه طول کشیده است.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *