چطور در کیبوردِ جی بورد اندروید اموجی و گیف را جستجو کنیم؟

چطور در کیبوردِ جی بورد اندروید اموجی و گیف را جستجو کنیم؟

در گذشته درباره صفحه کلید جدید کمپانی گوگل به نام جی بورد که توانسته توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند صحبت کردیم و آموزش های مختلفی را نیز درباره آن با شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم. اما امروز می خواهیم به معرفی نحوه جستجوی اموجی و گیف در صفحه کلید جی بورد بپردازیم.

همانطور که می دانید یکی از ویژگی های اساسی این کیبورد دارا بودن امکان جستجوی سریع و مستقیم می باشد بدین صورت که بدون نیاز به بستن صفحه کلید می توانید به جستجوی موارد مورد نظر خود در داخل اینترنت بپردازید. با ما همراه باشید تا بصورت کامل شما را با روش جستجو اموجی و گیف در Gboard آشنا کنیم.

اساساً اگر شما جدیدترین نسخه ی گوگل کیبورد را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کرده باشید یعنی در حال استفاده از صفحه کلید جی بورد می باشید. وقتیکه بر روی علامت صورتک ضربه می زنید تا قسمت اموجی های صفحه کلید برای شما نمایش داده شود در بالای این قسمت یک گزینه دیگر به نام Search Emoji نیز ظاهر می شود.

همانطور که از اسم این قسمت مشخص است با ضربه زدن روی آن، قادر به جستجو و استفاده سریع از اموجی موردنظر خواهید بود. کافیست روی این قسمت ضربه زده و سپس به تایپ عبارت توصیف کننده اموجی خود بپردازید. این جستجوگر واقعاً کار افرادی مثل من که زیاد از اموجی های مختلف استفاده می کنند را راحت کرده است زیرا که دیگر نیازی به چرخ زدن در چندین تب مختلف نخواهید داشت.

how-to-search-for-emoji-and-gifs-in-androids-gboard-keyboard11

شما همچنین می توانید با استفاده از این صفحه کلید پا را فراتر از اموجی ها گذاشته و به گیف ها نیز دسترسی داشته باشید. بدین منظور کافیست در همان قسمت اینبار بر روی آیکون GIF در پایین صفحه ضربه بزنید. هم اکنون می توانید گیف های اضافه شده خود را مشاهده کنید.

چطور در کیبوردِ جی بورد اندروید اموجی و گیف را جستجو کنیم؟

در اینجا نیز می توانید همچون قسمت اموجی ها، بر روی دکمه جستجو ضربه زده و سپس عبارت موردنظر خود را وارد نمایید. بعد از آن جی بورد بصورت خودکار به جستجو و نمایش گیف های مربوطه خواهد پرداخت. مشابه این عملکرد را در تلگرام و استفاده از ربات @gif شاهد بوده ایم و نحوه عملکرد در جی بورد کیبورد نیز تقریباً به همان صورت خواهد بود. شما همچنین می توانید این گیف ها را بعد از جستجو بصورت مستقیم در صفحه چت خود استفاده کنید یا اینکه متنی را نیز به آن اضافه نمایید.

چطور در کیبوردِ جی بورد اندروید اموجی و گیف را جستجو کنیم؟

امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید. موفق و موید باشید.

منبع

telegram-baner
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *