ابزار Prometheus برای دانگرید به نسخه‌های ساین نشده‌ iOS منتشر شد

ابزار Prometheus برای دانگرید به نسخه‌های ساین نشده‌ iOS منتشر شد

اگر دیوایسی قدیمی مانند آیپد ۲ داشته باشید به خوبی اطلاع دارید که این دستگاه سال‌ها از iOS 4 تا iOS 9 پشتیبانی شده است. اما آپدیت بودن در دیوایس‌های قدیمی کمی اذیت می‌کند، از کرش شدن برنامه‌ها گرفته تا کاهش سرعت و کارایی سیستم عامل.

چاره چیست؟ چاره برگشت یا همان دانگرید به نسخه‌ای از سیستم عامل است که قبلا جواب داده. اما اپل پس از انتشار iOS جدید امکان دانگرید و آپدیت به نسخه‌های پیشین را مسدود می‌سازد؛ این داستان برای جیلبریک نیز تکرار خواهد شد، مثلا دستگاهی دارید در iOS 9.3.3 جیلبریک شده و برای ماجراجویی به iOS 10 می‌روید تا تجربه‌ای جدید داشته باشید، تا به خودتان بیایید دیگر امکان بازگشت به نسخه‌ی پیشین را نخواهید داشت.

اکنونی هکری با نام کاربری tihmstar در توییتر آمده و ابزار جدید Prometheus را برای امکان دانگرید به نسخه‌های پیشین را فراهم کرده است، این ابزار با کارکردی عالی در برخی موارد می‌تواند دانگرید به نسخه‌های آن ساین شده‌ی iOS را موجب شود.

ابزار Prometheus برای دانگرید به نسخه‌های ساین نشده‌ iOS منتشر شد

اولین نسخه‌ی Prometheus خالی از شکست و خطا نیست اما با این حال می‌تواند روزهای بسیار خوبی را وعده دهد. اول از همه باید کاربران کمی حرفه‌ای تر با این ابزار درگیر شوند و استفاده‌ی آن برای کاربران تازه کار آنچنان توصیه نمی‌شود. ابزار Prometheus در واقع از ابزار داخلی تشکیل شده و عملیات رسیدن به دانگرید از دو راه مختلف انجام می‌پذیرد.

دستگاه‌های پشتیبانی شده:

دیوایس‌ها با پردازنده ۶۴ بیتی به اسثنای آیفون ۷ (لطفا از این ابزار در دیوایس ۳۲ بیتی و آیفون ۷ بهره نگیرید)

در برخی موارد جیلبریک بودن دستگاه موجب بسته شدن برنامه می‌شود

اگر فرصتی دست داد به من و همکارانم حتما آموزش کار با این ابزار را منتشر خواهیم ساخت.

منبع

telegram-baner

 
3 thoughts on “ابزار Prometheus برای دانگرید به نسخه‌های ساین نشده‌ iOS منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *