حشره خوراکی درچین هر کیلو ۸۰ میلیون تومان

‌حشره خوراکی درچین هر کیلو ۸۰ میلیون تومان! +عکس

چقدر حاضرید بابت یکی از کِرم اشتها آور که در سر لارو حشرات رشد می کنند، هزینه کنید؟ قطعا بسیار کمتر از آن چیزی است که بسیاری از علاقمندان به این نوع غذا در چین می پردازند.

در دکه ای نزدیک به در ورودی یکی از فروشگاه های جنوب چین، مجموعه ای از غذاهای خشک شده به عنوان اشانتیون به مشتریان تقدیم می شود.

اما با اندکی دقت متوجه می شوید که این غذاها در واقع کرم های خشک شده ای هستند که طول هر یک از آنها به سه سانتیمتر می رسد. با کمی دقت بیشتر متوجه دو شاخک باریک در دو طرف سر این موجود می شوید.

حشره خوراکی درچین هر کیلو ۸۰ میلیون تومان

در این بخش از چین یکی از افتخارات مردم این است که می توانند هر دو پایی به جز انسان، هر چهارپایی به جز میز و هر پرنده ای به جز هواپیما را بخورند. آنها به همان اندازه که ساکنان تگزاس به خوردن گوش کباب شده افتخار می کنند، به خوردن این حشرات می بالند.

آنها این کرمها را از مناطق کوهستانی تبت و هیمالیا جمع آوری می کنند حتی شاخک های آنها نوعی قارچ هستند که گفته می شود کل بدن میزبان را اشغال و سپس آن را نابود و سرش را منفجر می کند.

رشد این نوع قارچ ها از نظر تاریخ طبیعی، پدیده ای قابل توجه است.

علت این همه توجه به این نوع از حشره و عرضه آن به مشتریان با چنین اطمینانی این است که این حشره یک عنصر اصلی در پزشکی سنتی چین است و داروی مفیدی برای تمام انواع بیماری ها از آسم گرفته تا سرطان به حساب می آید.

این نوع ‌حشره خوراکی کمک شایانی هم به بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی ضعیف مردم در این منطقه از چین می کند و از این نظر با خاویار یا پالتوهای ساخته شده از پوست سمور همسنگ هستند.

قیمت هر کیلو از این کرم ها، به ۲۰ هزار دلار امریکا و حتی بیشتر می رسد. این حشرات برای اولین بار در منطقه ای دور دست با فاصله هزاران مایلی از منطقه فعلی کشف شدند و مردم هر سال بهار برای یافتن نشانه ای از وجود آن با دست خالی از کوه ها بالا می کشیدند.

منبع

telegram-baner
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *