چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

شاید بزرگترین مشکلی که همه ی کاربران اپل با آن روبرو بشوند خرابی کابل دستگاه باشد. بسیاری پس از اینکه کابل یا شارژر خراب شد خیلی سریع با مراجعه به اولین مغازه یک کابل مثلاً اصل خرید می کنیم. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه باید فهمید این کابل اصل است یا خیر؟ با ما همراه باشید تا در این پست چگونگی تشخیص اصل و تقلبی بودن کابل های رایج در بازار را فرا بگیرید.

در ابتدا باید بدانید که اگر کابل غیر اصل تهیه کنید چه اتفاقاتی پیش می آید:

۱- اولین مشکل برق رسانی ست. اگر کابل اصل نباشد ممکن است آسیب های جدی به آیفون وارد نماید که در بیشتر اوقات جبران ناپذیر خواهد بود.

۲- کابل  تقلبی خیلی زود تر از کابل اصلی خراب می شود. (همان روز از نو ….)

۳- یکی دیگر از مشکلاتی که در اکثر اوقات پیش می آید، تشخیص ندادن آیفون هنگام وصل کردن به کامپیوتر برای انتقال اطلاعات است. شاید ارور “This accessory may not be supported” را هنگام متصل کردن به کامپیوتر دیده باشید که نشان دهنده غیر اصل بودن یا خراب بودن کابل خواهد بود.

۴- ممکن است به دلیل غیر اصل بودن کابل شما، آداپتور شارژرتان بسیار داغ شود که این خود باز می تواند آسیب های جدی به آیفون برساند.

ما را در تلگرام دنبال کنید

اولین اقدام: بررسی بسته بندی محصول

برای تشخیص شارژر اصلی آیفون به دقت به بسته بندی کابل خریداری شده توجه نمایید. حتماً بر روی جعبه کابل لوگوی MFi دیده شود. از طرف USB کابل به اندازه ۷ اینچ به جلو بروید باید عبارت “Designed by Apple in California” و همچنین یکی از ۳ جمله “Assembled in China,” “Assembled in Vietnam,” و یا “Indústria Brasileira” دیده شود. همچنین می بایست یک سریال نامبر ۱۲ رقمی نیز پس از این جمله مانند شکل زیر دیده شود.

چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟ چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟ چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

بر روی USB کابل نگاه کنید، حتماً باید لوگوی USB دیده بشود.

اقدام دوم: مقایسه کانکتور کابل

با مقایسه عکس های زیر می توانید کابل تقلبی و اصل را از یکدیگر تشخیص بدهید .

 

چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟                                            چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

۴۵۶

اقدام سوم: بررسی پورت USB کابل

در این مرحله نیز مانند مرحله قبل با عکس برای شما اصل یا تقلبی بودن قسمت USB کابل را توضیح می دهیم.
چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟
چطور کابل و شارژر اصلی آیفون را از نمونه تقلبی تشخیص دهیم؟

به این ترتیب و با سه مرحله‌ی گفته شده، شما می توانید براحتی کابل اصل و غیر اصل را تشخیص بدهید. اگر بخواهیم خیلی خلاصه وار موضوع را جمع بندی کنیم می توانیم بگوییم که شرکت اپل یک شرکت فوق العاده حساس در طراحی محصولاتش بوده، اگر در موقع خرید با هرگونه اشکالی که در طراحی خاص و منحصر به فرد اپل مشاهده کردید بدانید یک جای کار ایراد دارد.

منبع

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *