شستن ظرف استرس را کم می کند

خیلی‌ها از ظرف شستن فرار می کنند و بعضی ها هم کار به ماشین ظرفشویی می‌سپارند. تحقیقات اما نشان داده که شستن ظرف می‌تواند به طرز قابل توجهی استرس‌های روزانه‌ افراد را کاهش دهد و آنها را به آرامش برساند.

به تازگي يك مطالعه نشان داد كه ظرف شدن به صورت چشمگيري استرس‌ها و فشارهاي عصبي را كاهش مي‌دهد. اما چطور اين مسئله اتفاق مي‌افتد.

ديگر همه مي‌دانند كه استرس بلای اين دوره و زمانه است و ريشه بسياری از بيماری ‌ها و سكته‌های قلبي و مغزی به استرس مي‌رسد. براي مقابله با استرس هزار و يك راه وجود دارد محققان حالا به اين نتيجه رسيده اند كه با كاری ساده مانند ظرف‌ شستن مي‌تواند فشارهای عصبي را به شدت كم كند.

محققان با دادن دستورالعمل به افراد درباره تمرکز داشتن هنگام شستن ظروف فهمیدند که اینکار باعث تقویت توان آنها در تمرکز ذهن می شود و عناصر منفی ذهن آنها کاهش به سزایی پیدا کرده و به جای آن عناصر مثبت جایگزین می شود

برای كاهش استرس با ظرف شستن تنها كاری كه بايد بكنيد اين است كه ظرفها را تميز كنيد! یعنی در موقع ظرف شستن ديگر نبايد به فكری بدهي ‌ها و امتحان‌ها و كارهای عقب افتاده ‌تان باشد. شايد اول خنده‌ دار به نظر برسد. اما وقتي همه حواستان حتي برای مدت كوتاه به ظرف شستن جمع كنيد بيشتر به خودتان و كنترل نفستان فكر مي‌كنيد و در يك كلام به خودتان توجه داريد. همين مسئله باعث مي‌شود كه به آرامش خاصی برسيد.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *