چطور می‌توانیم فرمت عکس را تغییر دهیم؟

راهی بسیار ساده برای تغییر فرمت عکس

حتما بسیار برایتان پیش آمده که تصویری با یک فرمت خاص را نیاز دارید. به عنوان مثال در حال پر کردن یک فرم استخدام اینترنتی هستید و نیاز با یک عکس از خودتان با فرمت .JPG دارید در حالی که عکسی که در اختیار دارید به عنوان مثال با فرمت .PNG می باشد. برای انجام این کار چه باید کرد؟ نگران نباشید، امروز قصد داریم یک روش بسیار ساده برای تغییر فرمت عکس را بدون نیاز به نرم افزار های مختلف به شما بیاموزیم.

برای تبدیل فرمت عکس ها ابزار ها و نرم افزارهای بسیاری موجود هستند. نرم افزارهایی که هم به صورت آنلاین در دسترس قرار می گیرند و هم مواردی که بر ریو بستر ویندوز قابل استفاده هستند. اما یکی از ساده ترین روش ها برای تغییر فرمت یک عکس استفاده از نرم افزار ویندوز Paint است که بر روی همه سیستم های ویندوزی نیز موجود می باشد.

برای انجام این کار بایستی بر روی عکس مورد نظر خود کلیک نموده و گزینه Open With و سپس Paint را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه Edit  به صورت پیش فرض عکس مربوطه به وسیله برنامه Paint اجرا خواهد گردید.

پس از باز شدن برنامه به منوی file  مراجعه نموده و از آن جا گزینه Save as را برگزینید. پس از بردن نشانگر ماوس بر روی این گزینه، در سمت چپ چندین فرمت مختلف تصویر نمایان می شود که با کلیک بر روی هرکدام میتوانید تصویرتان را با آن فرمت دلخواه ذخیره کنید.

چطور می‌توانیم فرمت عکس را تغییر دهیم؟منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *