چگونه آیفون تقلبی را تشخیص دهیم؟

چگونه آیفون تقلبی را تشخیص دهیم؟

در خرید آیفون‌های شرکت اپل این امکان را خواهید داشت تا با توجه به مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، اصل یا تقلبی بودن این محصولات را تشخیص دهید.

با توجه به افزایش تعداد گوشی‌ها تقلبی و یا نمونه‌هایی که با الگوبرداری از محصولات اصلی، توسط شرکت‌های متفرقه به بازار عرضه می‌شوند، توجه به اصل بودن گوشی، اهمیت بیش از پیشی پیدا خواهد کرد. در خرید آیفون‌های شرکت اپل این امکان را خواهید داشت تا با توجه به مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، اصل یا تقلبی بودن این محصولات را تشخیص دهید.

مشخصات فیزیکی: در بحث مشخصات فیزیکی تفاوت‌های ویژه‌ای میان آیفون‌های اصلی و آیفون تقلبی موجود در بازار وجود دارد.

پیچ‌های آیفون

آیفون‌های اصلی از پیچ‌های پنج‌گوشه استفاده می‌کنند حال آنکه اکثر نمونه‌های تقلبی موجود در بازار، به پیچ‌های معمولی تجهیز شده‌اند.

چگونه آیفون تقلبی را تشخیص دهیم؟

کلیدها و صفحه‌نمایش

آیفون‌های اصلی از کلید خاموش و روشن در سمت راست گوشی بهره‌مند شده‌اند و کلیدهای تنظیم صدای آن‌ها نیز در سمت چپ قرار گرفته است. در برخی موارد، شرکت‌های تولیدکننده آیفون‌های تقلبی، این چیدمان را تغییر داده‌اند. علاوه بر این، آیفون‌های تقلبی با توجه به قیمت پایین‌تر، معمولا رزولوشن صفحه‌نمایش پایین‌تری هم دارند.

لوگوی اپل

در قسمت پشتی آیفون‌های شرکت اپل، باید لوگوی مخصوص این شرکت را مشاهده کنید. در صورتی که این لوگو به چشم نمی‌خورد، شک نداشته باشید که آیفون شما هم تقلبی است. با کشیدن دست روی لوگو هم نباید برآمدگی خاصی را در مقایسه با سطح قاب گوشی احساس کنید.

مشخصات نرم‌افزاری

در کنار مولفه‌های سخت‌افزاری، مشخصه‌های نرم‌افزاری آیفون‌های شرکت اپل نیز خاص و مختص به این برند هستند.

صفحه خوشامدگویی

آیفون‌ تقلبی معمولا صفحه خوشامدگویی همراه با عبارتی نظیر Welcome را پیش روی شما قرار می‌دهد. این در حالی است که در آیفون‌های اصلی، لوگوی اپل به چشم می‌خورد. با بالا آمدن گوشی هم بدنیست امکان برقراری ارتباط با اپ‌استور اپل را بررسی کنید.
چگونه آیفون تقلبی را تشخیص دهیم؟

ارتباط با اپ‌استور و آیتونز

در صورتی که با لمس آیکون اپ‌استور، به فروشگاه نرم‌افزاری دیگری انتقال داده شدید، شک نکنید که آیفون شما جعلی است. با اتصال گوشی به کامپیوتر و اجرای نرم‌افزار آیتونز نیز اطمینان حاصل کنید که این نرم‌افزار، گوشی شما را شناخته است.

شماره سریال

با شماره‌گیری *#۰۶# روی شماره‌گیر گوشی می‌توانید شماره سریال دستگاه خود را یادداشت کنید. علاوه بر این، با مراجعه به قسمت تنظیمات، انتخاب گزینه General و لمس گزینه About این امکان وجود دارد تا شماره سریال دستگاه خود را مشاهده کنید. با مراجعه به این آدرس می‌توانید اصالت گوشی خود را با واردکردن شماره سریال، بررسی کنید.

دستیار هوشمند صوتی

دستیار هوشمند صوتی شرکت اپل یا همان سیری (Siri) را تنها روی آیفون‌های اصلی می‌توانید استفاده کنید. با این اوصاف، اگر آیفون شما فاقد گزینه‌ای برای استفاده از این دستیار هوشمند صوتی است، به تقلبی بودن آن شک نکنید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *