اموزش بک‌آپ گیری از پیام‌های واتساپ و بازیابی‌ آن‌ها

واتساپ یک راه فوق العاده امن و رایگان جهت برقراری ارتباط با دوستان در سراسر جهان می باشد. در کنار تمام ویژگی های انکار ناپذیر این پیام رسان، کاربران با یک مشکل بسیار بزرگ نیز مواجه هستند. اگر قصد داشته باشید از حساب واتساپ خود بر روی یک گوشی جدید استفاده کنید خبری از پیام های رد و بدل شده قبلی تان نخواهد بود. این مشکل بدین علت است که ییام های شما بصورت محلی ذخیره خواهد شد و نه بر روی سرورهای تحت وب!

اگر قصد دارید از گوشی اندرویدی به آی او اس یا بالعکس بروید و هنوز اپلیکیشن واتساپ را از گوشی قبلی خود حذف نکرده اید می توانید در کمتر از چند دقیقه به بک‌آپ گیری از پیام‌های واتساپ و سپس بازیابی آنها بر روی گوشی جدیدتان بپردازید. با ما همراه باشید تا بصورت کامل با نحوه این کار آشنا شوید.

نحوه بک آپ گیری و بازیابی پیام های واتساپ در آیفون

راه های مختلفی وجود دارد که از گفتگوهای خود در آیفون بک آپ تهیه کنید اما راحت ترین آن را می توان با استفاده از آی کلود اجرایی کرد. بدین منظور نیاز است که در گوشی قبلی خود وارد تنظیمات واتساپ شده و سپس به ترتیب به قسمت های Chats و Chat Backup مراجعه کرده و بر روی دکمه Backup Now ضربه بزنید.

اموزش بک‌آپ گیری از پیام‌های واتساپ و بازیابی‌ آن‌ها و اما در اسمارت فون جدید خود برنامه واتساپ را نصب کرده و شماره موبایل خود را تایید کنید. سپس از شما جهت بازگردانی تاریخچه چت ها پرسیده می شود. با پیغام مربوطه موافقت کرده و سپس مشاهده خواهید کرد که نسخه پشتیبان نصب می شود. بهتر است بعد از این کار دوباره به بخش تنظیمات مربوطه رفته و اینبار گزینه Auto Backup را فعال نمایید تا از این پس بصورت خودکار از چت های شما بک آپ گرفته شود.

روش تهیه نسخه پشتیبان و باز گرداندن چت های واتساپ در اندروید

در گوشی های اندرویدی نیز ساده ترین راه برای تهیه بک آپ از چت های واتس اپ، استفاده از گوگل درایو می باشد. شما همچنین می توانید از یک کارت حافظه هم استفاده کنید اما تنها در حالتی که این کارت قابل نصب بر روی گوشی جدید موردنظرتان نیز باشد. خلاصه اینکه در ابتدا مطمئن شوید که هر دو گوشی از یک حساب مشترک گوگل درایو استفاده می کنند.

سپس در گوشی قبلی برنامه واتساپ را باز کرده و در گوشه بالا سمت راست صفحه بر روی علامت سه نقطه ضربه زده و Settings را انتخاب نمایید. به ترتیب وارد بخش های Chats و Chat backup شده و با ضربه زدن روی دکمه Back Up از اطلاعات واتساپ خود بر روی گوگل درایو بک آپ بگیرید.

در داخل اسمارت فون جدید خود بعد از اتصال به حساب گوگل درایو مشابه برنامه واتساپ را باز کنید. شماره موبایل خود را وارد کرده و بعد از تایید آن قادر به بازگردانی چت های پیشین خود از سرورهای گوگل درایو خواهید بود.

اموزش بک‌آپ گیری از پیام‌های واتساپ و بازیابی‌ آن‌ها

منبع: pcadvisor

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *