آموزش رفع مشکل ارور آپدیت در ویندوز ۱۰

بسیاری از کاربران با آمدن ویندوز ۱۰ انتظار داشتند با یک ویندوز بی نقص مواجه شوند. ولی بعضی مشکلات در ویندوز ۱۰ وجود دارد که باعث آزار کاربران میشود. یکی از این مشکلات ارور هایی در هنگام دریافت آپدیت های ویندوز ۱۰ میباشد. یعنی کاربران با خطاهایی مواجه میشوند و نمیتوانند ویندوز خود را آپدیت کنند. در ادامه مطلب روش حل مشکل ارور آپدیت ویندوز ۱۰ را آموزش خواهیم داد.

طبق گزارش‌ها یکی از مشکلات شایع این روز‌ها میان کاربران ویندوز ۱۰، اعمال درایور تراشه صدای Realtek است. مشکل آنجایی است که پس از دریافت بروزرسانی‌ها و درایورهای در دسترس و کلیک بر روی دکمه نصب، کاربران با خطا مواجه می‌شوند و هیچ جزئیاتی نیز نمایش داده نمی‌شود و تلاش‌های پی در پی نیز بی‌نتیجه می‌ماند.

در این موقع حتی اجرای دستور sfc /scannow و یا راه اندازی مجدد سرویس Windows Update هیچ کمکی نمی‌کند، احتمالا می‌پرسید پس مشکل کجاست؟

با اینکه هنوز مایکروسافت راه حلی برای این مشکل ارائه نکرده است، اما کاربران خود دست به کار شده‌اند و به گفته یک کاربر در Reddit ، این مشکل از قابلیت User Account Control ویندوز ناشی می‌شود. به گفتی وی، در صورت فعال بودن قابلیت User Account Control ، برخی مواقع کادر درخواست دسترسی نمایش داده نمی‌شود و همین مسئله باعث جلوگیری از نصب بروزرسانی‌ها می‌شود.

بنابراین تنها کافی است تا User Account Control را به سادگی غیرفعال کنید. برای این کار دستورالعمل بسیار کوتاه و ساده زیر را دنبال کنید:

– در منوی استارت User Account Control را جستجو کنید.

– سپس Change User Account Control Settings را انتخاب کنید.

– در پنجره نمایش داده شده، سطح User Account Control را به حداقل یا Never Notify تغییر دهید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *