۱۰ فیلم کوتاه برای آکادمی اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شدند

فهرست ۱۰ نفره نامزدهای اسکار بهترین فیلم کوتاه از سوی آکادمی علوم و هنر های سینمایی اسکار اعلام شد. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار، فهرستی از ۱۰ نامزد جایزه اسکار فیلم کوتاه را منتشر کرد.

جایزه اسکار ۲۰۱۷ بهترین فیلم مستند کوتاه جایزه ای است که سالانه، از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینما به بهترین فیلم مستند کوتاه، داده می شود.

فیلم کوتاه سکوت به کارگردانی مشترک علی عسگری و فرنوش صمدی با دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره «همپتون» آمریکا شانس حضور خود در لیست اولیه اسکار را افزایش داد .

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرستی از ۱۰ فیلم کوتاه را منتشر کرد که وارد فرایند رای گیری شاخه بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده می شوند اما فیلم «سکوت» به کارگردانی علی عسگری و فرنوش صمدی که با کسب جایزه جشنواره فیلم «همپتون» آمریکا، واجد شرایط حضور در شاخه فیلم کوتاه اسکار شده بود، نتوانست به جمع ۱۰ نامزد این شاخه راه پیدا کند.

بر این اساس فهرست نامزد شاخه بهترین فیلم کوتاه بدین شرح است:

  1. «وایشای نابینا» به کارگردانی «تئودور اوشف»
  2. زمان قرضی به کارگردانی «اندارو کوتس» و «لو هامو-لاج»
  3. پایان خوش به کارگردانی «یان یاسکا»
  4. «سری که ناپدید می شود» به کارگردانی «فرانک دیون»
  5. «فعالیت های درونی» به کارگردانی «لئو ماستودا»
  6. «روزی یک خط» به کارگردانی «الیسیا جاسینا»
  7. «سیب گلابی و سیگار» به کارگردانی «رابرت ولی»
  8. «مروارید» به کارگردانی «پاتریک اوزبورن»
  9. «فلوت زن» به کارگردانی «آلن باریلارو»
  10. «زیر انگشتانت» به کارگردانی«مری کریستین کورتس»

اعضای شاخه فیلم کوتاه آکادمی اسکار پس از تماشای این فیلم فهرست کوتاه پنج نامزد این شاخه از جوایز اسکار را معرفی می کنند و این فیلم ها درماه دسامبر در لس آنجلس، لندن، نیویورک و سانفرانسیسکو به نمایش گذاشته می شود.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۷ روز ۲۴ ژانویه ( بهمن ماه) اعلام خواهد شد.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار می شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *