بازی محبوب “مار” بازمی گردد

بازی “مار” را به یاد دارید؟ این بازی کار خود را از سال ۱۹۹۷ میلادی و با گوشی نوکیا ۶۱۱۰ شروع کرد. قبل از اینکه بازی های فوق العاده رقابتی دنیای موبایل کار خود را شروع کنند، میلیونها کاربر در سراسر دنیا این بازی را انجام می دادند. این بازی برای گوشی های تک فام طراحی شده بود و گرافیک آنها شامل مربع های سیاه بود که فقط در ۴ جهت حرکت می کرد. تانِلی آرمانتو، مهندس طراح در نوکیا سازنده این بازی است.

قبل از این، این بازی در کامپیوترهای خانگی از دهه هفتاد وجود داشت. ولی نسخه آرمانتوی بازی مار موقع ارائه در نوکیا ۶۱۱۰ و در سال ۱۹۹۷ دگرگونی بزرگی در دنیای موبایل بوجود آورد. از آن موقع، بازی اسنیک در بیش از ۴۰۰ میلیون گوشی نوکیا وجود دارد و یکی از محبوبترین بازی ها تاکنون است.

حالا آرمانتو برگشته و با استدیوی رومیلوس دیزاین که یک استدیوی بازی مستقل و سازنده بازی های کُلاپ استیک و فینگر زاپر است، همکاری خود را شروع کرده است. بازی جدید، “بازگشت مار” نام دارد که با حفظ ظاهر قبلی با عناصر مدرن ترکیب شده و در کل بازی زیبایی را ارائه می کند. این بازی بزودی برای اندروید، ویندوزفون و iOS در دسترس خواهد بود.

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *