دختر یکساله ای که ۹ ماهه باردار است! +عکس

این دختر به علت ورم معده به بیمارستان منتقل شد . اما پزشکان بعد از آزمایشات فراوان به این نتیجه رسیدند که مادر دو قلو باردار بوده ولی با این تفاوت که نوزاد دوم در شکم نوزاد اول جای گرفته است. این امر در هر ۵۰۰٫۰۰۰ حاملگی ، یکبار رخ می دهد.

دختر یکساله ای که ۹ ماهه باردار است دختر یکساله ای که ۹ ماهه باردار است

رشد جنین در داخل جنین دیگر ممکن است یک بار در پانصد هزار حاملگی روی دهد . و این پدیده همواره در مراحل اولیه بارداری رخ می دهد. به عنوان یک اصل ، معمولا جنین دوم در رحم مادر خواهد مرد و به شکل فعلی حاملگی روی نخواهد داد . اما اگر جنین دوم نمیرد به عنوان یک انگل در بدن جنین اول باقی خواهد ماند و از سیستم گردش خون کودک تغذیه خواهد کرد.

بنابراین، زندگی جنین دوم ذاتا مانند یک تومور مهاجم در بدن جنین اول است . و به جای یک جنین کامل به شکل یک تراتوم به خصوص به خوبی تمایز نیافته خواهد بود و در بدترین حالت به شکل teratocarcinoma ( تراتوکارسینوما ) خواهد بود که متاستاز نیز می دهد . از نظر بلوغ جسمی ارگان های آن برای تامین خون از بدن میزبان استفاده می کنند، و موجب اختلال در عملکرد ارگانهایی مانند مغز ، قلب ، ریه ، دستگاه گوارش ، دستگاه ادراری کودک اصلی می گردند .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *