آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

اتصال مک بوک به تلویزیون برای کسایی که یکی از لپ تاپ های اپل رو دارند شاید به دردبخور باشد ، به هر حال بعضی وقتا پیش میاد که شما دوست دارید با مک بوک تون در نمایشگر بزرگ تری کار کنید . فرقی نمی کند مک بوک پرو ، مک بوک ایر یا مک بوک باشد ، چون روش کار در هر سه  مدل تقریبا شبیک به هم است .

اتصال مک بوک پرو و ایر به تلویزیون

حتما می دانید که خیلی ساده از طریق پورت HDMI می شود لپ تاپ رو به تلویزیون وصل کرد . اتصال مک بوک پرو و مک بوک ایر به تلویزیون هم به همین سادگی انجام می شود . کافی است یک سر کابل HDMI را به مک بوک ایر یا پرو و یک سر دیگر رو هم به تلویزیون بزنید .

پورت HDMI مک بوک پرو

ورودی تلویزیون رو روی HDMI قرار بدید . مواظب باشید که کدام پورت HDMI تلویزیون رو استفاده می کنید . پورت HDMI 1 یا HDMI 2 و یا HDMI ARC . اگر تنظیمات نرم افزاری درست انجام شده باشد به محض اتصال ، تصویر لپ تاپ اپل روی تلویزیون یا مانیتور دیده می شود . تنظیمات رو در ادامه توضیح می دهم .

آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

حالا اگر به هر دلیلی ، پورت HDMI را برای یک کار دیگر نیاز داشتید ، می توانید از پورت تاندربولت هم استفاده کنید . برای اینکار باید تبدیل تاندربولت به HDMI بخرید .
آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

تبدیل تاندربولت به HDMI برای مک بوک پرو

حتی می توانید از تبدیل VGA هم استفاده کنید . مثلا تبدیل HDMI به VGA . موقعی که می خواهید از کانکتور VGA استفاده کنید ، دیگر صدا منتقل نمی شود . این در حالی است که با کابل HDMI هم صدا و هم تصویر همزمان منتقل می شوند . پس باید چکار کنیم ؟ باید از یک کابل AUX استفاده کنید . یک سر کابل AUX رو به جک هدفون مک بوک پرو یا ایر می زنید و یک سر دیگرش را به پورت صدای تلویزیون . بعضی از تبدیل ها روی خودشان خروجی صدا هم دارند یعنی می توانید یک سر AUX رو به تبدیل و یک سر دیگر رو به تلویزیون بزنید .
آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

تبدیل HDMI به VGA به همراه صدا

اگر تلویزیون پورت صدای ۳٫۵ میلی متری نداشت ، باید از یک کابل ۲ به ۱ صدا استفاده کنید . یعنی یک سر آن کانکتور ۳٫۵ میلی متریی و سر دیگرش دو تا فیش سفید و قرمز صداست که به ورودی صدای تلویزیون وصل می‌کنید و. تمام !

اتصال مک بوک به تلویزیون

همانطور که می دانید و قبلا هم در پست ” انواع لپ تاپ اپل ” گفتم ، اپل ۳ تا مدل لپ تاپ دارد . مک بوک پرو که برای کارهای حرفه ای طراحی شده ، مک بوک ایر که برای دانشجوها و کسانی که عمر باتری واسشون مهمه و یک مدل دیگر که مک بوک هست هم برای قابلیت حمل بالا و دختر خانم ها مناسب است .

مک بوک ۲۰۱۵ ، پورت HDMI و Displayport و همینطور پورت تاندربولت ندارد . یک پورت USB Type-C دارد و یک پورت هدفون یا همون جک ۳٫۵ میلی متری . پس برای اتصال مک بوک به تلویزیون باید چکار کنیم ؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک تبدیل USB-C به HDMI هست . شکل این تبدیل رو در عکس زیر ببینید :
آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

تبدیل USB-C به HDMI

معمولا تبدیل USB-C به HDMI ، دو تا پورت دیگر هم در اختیار تون می گذارد . یکی پورت USB-C و یکی هم پورت USB 3.0 که در صورت لزوم می توانید استفاده کنید .

پس کابل USB-C رو به پورت USB-C مک بوک بزنید و حالا یک سر کابل HDMI رو به پورت تبدیل و یک سر دیگرش رو به پورت HDMI تلویزیون بزنید . به محض اتصال مک بوک به تلویزیون ، تصویر مک بوک روی TV نمایش داده می شود .

تنظیم رزولوشن مک بوک موقع اتصال به تلویزیون

اگر مک بوک رو به تلویزیون وصل کردید و تصویر در تلویزیون کامل باز نشده بود ( یعنی سمت راست و چپ نوار مشکی داشت ) باید رزولوشن مک بوک رو روی تلویزیون قرار بدید . برای این کار برید به تنظیمات مک بوک و روی گزینه Display کلیک کنید . حالا گزینه Optimize for رو روی مدل تلویزیون قرار بدید . حالا دیگر تصویر مک بوک روی تلویزیون به طور کامل دیده می شود . می توانید رزولوشن را از گزینه Scaled هم انتخاب کنید . اگر آن گزینه را تیک بزنید ، مقدار رزولوشن های مختلف نمایش داده می شود . مثلا ۱۰۸۰ پیکسل همان فول اچ دی است.
آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

تنظیمات مک بوک برای اتصال به تلویزیون

اگر مک بوک رو به تلویزیون وصل کردید و تمام کارهای بالا را درست انجام دادید و باز هم تصویر نداشتید ، باید در تنظیمات نمایشگر ، گزینه Arrangement را پیدا کرده و گزینه Mirror Displays را تیک بزنید .

آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

تنظیمات مک بوک – Mirror Displays

■ مک بوک پرو ۲۰۱۶ مثل مک بوک ۲۰۱۵ فقط یک پورت USB-C دارد . طریقه وصل کردن مک بوک پرو ۲۰۱۶ به تلویزیون دقیقا مثل اتصال مک بوک ۲۰۱۵ به تی وی است . یعنی باید یک تبدیل USB-C به HDMI بخرید .

■ یادت باشد که مک بوک شما به شارژر وصل باشد تا بتوانید راحت تصویر بگیرید در بعضی موارد اگر شارژر وصل نباشد ، اتصال مک بوک به تلویزیون انجام نمی شود .

■ موقعی که اتصال مک بوک به تلویزیون انجام شد و شما تصویر را در تلویزیون دیدید ، می توانید درب مک بوک رو ببندید چون دیگر تصویر از پور HDMI ارسال می شود .
One thought on “آموزش تصویری اتصال مک بوک به تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *