شورلت کامارو ۲۰۱۶ در راه است

پس از گذشت نزدیک به ۵۰ سال، شورلت کاماروی جدید تغییر ظاهری چندانی نسبت به مدل قبلی نکرده است. تقریباً از هر زاویه ای که نگاه کنیم، نسل ششم خوشتیپ ۲۰۱۶ مدل تکامل یافته از مدلی قبلی خود است. البته شاید فکر کنید که  جنرال موتورز در ساخت رقیب فورد موستانگ و دوج چلنجر کمی تنبلی کرده ولی در واقع تغییرات داخلی زیادی برای آن انجام داده است.

جنرال موتورز پس از سالها تولید اتومبیل متوجه وزن ماشنهای خود شد و بالاخره محصولاتی سبک در کلاسهای مربوطه ارائه کرده است. پذیرش استراتژی به نام “گرم به گرم” باعث شد که مهندسان جنرال موتورز وزن اضافی را از تولیدات حذف کنند. این استراتژی برای مدلهای ATS و CTS  و حال نیز در کامارو جواب پس داده است. با این استراتژی نه تنها وزن کاماروی جدید ۱۷۷ کیلوگرم از مدل قبلی کم شده بلکه تکنولوژی ها و ویژگیهای جدیدی به آن اضافه شده است.

این اتومبیل با کی موتور V-8 قدرتی معادل ۴۵۵ اسب بخار داشته و مقدار گشتاور آن نیز معادل قدر خروجی بیشتر شده است. این ماشین می تواند از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را طی ۴ ثانیه پر کند و سیستم تعلیق مغناطیسی کنترل ایرودینامیک تنظیم شدنی توسط راننده نیز در آن وجود دارد. موتور آن ۴ سیلندر بوده و در هر ۳۰ مایل یک گالن سوخت مصرف می کند.

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *