آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

اگر به تازگی یک آیفون جدید و به‌روز خریده‌اید و قصد دارید اطلاعات و تمام محتویات آیفون قبلی از جمله: عکس، فیلم، برنامه‌ها و… را به این آیفونِ جدید منتقل کنید، خوشبختانه این امکان برای شما فراهم است و به سادگی میتوانید این کار را انجام دهید. بله، مثلا میتوانید اطلاعاتتان را از آیفون ۵S به آیفون ۷ منتقل کنید! بدون هیچ مشکلی.

در ادامه کوتاه‌ترین راه و بهترین راه برای انجام این کار را شرح میدهیم.

چگونه تمام اطلاعات و محتویات یک آیفون را به یک آیفون جدید منتقل کنیم

اولین چیزی که برای شروع نیاز دارید، یک کامپیوتر است که برنامه‌ی iTunes روی آن نصب شده باشد. پس اگر شما iTunes را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپتان ندارید، به آدرس https://www.apple.com/itunes/download/ مراجعه کنید و iTunes را برای سیستم‌عاملِ خود دانلود کنید و روی سیستمتان نصب کنید.

آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر همچنین باید توجه داشته باشید که فضای کافی روی حافظه‌ی کامپیوتر شما وجود داشته باشد؛ به عنوان مثال اگر آیفون قدیمیِ شما ۶۴GB است و شما هم تمامِ این ۶۴‌گیگابایت را پر کرده‌اید، لازم است روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما هم حداقل ۶۴‌گیگ فضای خالی وجود داشته باشد زیر ما در ابتدا اطلاعات را به کامپیوتر و سپس به گوشی جدید منتقل خواهیم کرد. البته جای نگرانی نیست، بعد از اتمام کار، فایل‌ها را به راحتی از سیستم پاک میکنیم و این فضای خالی را به هارد سیستم برمیگردانیم.

مرحله اول: پشتیبان (Backup) گرفتن از اطلاعات تلفن قدیمی

برای شروع آیفون قدیمی‌تر را به کامپیوتر یا لپ‌تاپ وصل کنید. اگر برای اولین بار است که آیفون را به این کامپیوتر وصل میکنید، با صفحه‌ای شبیه به تصویر زیر مواجه خواهید شد.

لازم است گزینه‌ی اول یعنی Set up a new iPhone را انتخاب کنید و سپس گزینه Continue را از پایین صفحه انتخاب کنید.
آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

حالا که وارد آی‌تونز شدید، در بالای صفحه به دنبال آیکن شبیه به گوشی بگردید و روی آن کلیک کنید. درست مثل تصویر زیر.
آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

حالا به دنبال قسمت Backups بگردید و گزینه‌های آن را درست مثل تصویر زیر تنظیم کنید. یعنی اینکه از گزینه‌های سمت چپ، This Computer و Encrypt iPhone backup را تیک بزنید و سپس گزینه Back Up Now را از سمت راست این صفحه انتخاب کنید.
آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

وقتی این گزینه را انتخاب کردید، کافیست روی صندلی بنشینید و چند دقیقه‌ای را صبر کنید تا از این آیفونِ قدیمیِ شما بکاپ گرفته شود و تمام اطلاعات آن روی حافظه‌ی کامپیوتر شما نقش ببندد.

وقتی کار تمام شد، گوشی را از کامپیوتر جدا کنید.

مرحله دوم: منتقل کردن فایل پشتیبان (Backup) به آیفون جدید

اکنون لازم است گوشی دوم را به به همان کامپیوتر وصل کنید. احتمالا دوباره با همان صفحه‌ای که در قسمت قبل مواجه شدید، مواجه خواهید شد. این بار لازم است گزینه‌ی دوم یعنی Restore from this backup را انتخاب کنید و جلویِ آن نیز، بکاپ مورد نظر را انتخاب کنید.
آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

حالا دوباره تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی صندلی خود لم بدهید و به اجازه دهید کارها پیش بروند! احتمالا با پنجره‌ی کوچکی شبیه به عکس زیر هم مواجه خواهید شد که به شما میگوید آیفون شما در طول طی این مراحل، احتمالا خاموش و روشن خواهد شد و جای نگرانی بابت این موضوع نیست.
آموزش تصویری انتقال اطلاعات گوشی آیفون به آیفون دیگر

پس از روشن و خاموش شدن، iTunes چند کنترل روی گوشی شما انجام میدهد تا مطمئن شود که مراحل کار به صورت کامل انجام شده است؛ سپس گوشی شما قابل استفاده خواهد بود.

مشاهده خواهید کرد که اطلاعات گوشی شما مثل عکس‌ها، فیلم‌ها، مخاطبین (Contacts)، برنامه‌ها (Apps) و تقریبا همه‌چیز! به گوشی جدید شما منتقل شده است!

کار تمام است و تنها یک کار ناتمام مانده است؛ اینکه فایل‌های بکاپ را از روی کامپیوتر پاک کنید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *