مرحله اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ تا جمعه تمدید شد؛ سرشماری در محل از امروز آغاز خواهد شد

قبلا در خبرها خواندیم که مهلت ثبت نام اینترنتی در سرشماری نفوس و مسکن از سوی مرکز آمار ایران تا ۲۷ مهر ماه تمدید شده است.

این فرایند که از سوم مهرماه آغاز شد، بنا بود که روز شنبه ۲۴ مهرماه از فاز اینترنتی خارج شده و وارد مرحله حضوری گردد که به خاطر تعطیلات پایان هفته در روزهای عاشورا و تاسوعا تا سه روز دیگر تمدید شد.

طبق آخرین آمارها (تا تاریخ ۲۴ مهرماه) ۴٫۵ میلیون خانوار شامل ۱۵ میلیون و دویست هزار نفر به صورت اینترنتی در این سرشماری مشارکت کردند که این رقم برابر با ۱۹ درصد کل جمعیت و ۱۷/۵ درصد کل خانوارهای کشور می شد.

قرار بود براساس اعلام یکی از مدیران مرکز آمار ایران از ساعت ۲۴ شب گذشته فرصت مشارکت اینترنتی ایرانی ها در این سرشماری به پایان برسد و از امروز ماموران این سازمان به صورت حضوری درب منزل خانوارها بروند و ادامه سرشماری را از سر بگیرند.

لازم به ذکر است آن دسته از خانوارهایی که اطلاعات مورد نیاز را به صورت اینترنتی تسلیم سازمان آمار کرده باشند، لازم است کد رهگیری ثبت نام اینترنتی خود را به ماموران ارائه نمایند و دیگر نیازی به پاسخگویی مجدد به سوالات نخواهد بود.

علیرضا زاهدیان قائم مقام ستاد سرشماری نفوس و مسکن چندی قبل اعلام کرد فاز اینترنتی سرشماری امسال تا جمعه ۳۰ مهرماه تمدید شده و تا کنون ۳۹ درصد از جمعیت کشور در آن مشارکت داشته اند.

وی در ادامه اعلام نمود از فردا ۲۸ مهر سرشماری حضوری از درب منازل شروع می شود و افرادی که اینترنتی ثبت نام کرده اند می توانند کد مربوطه را تسلیم مامور آمارگیر نمایند، در غیر اینصورت به صورت حضوری از آنها ثبت نام می شود. زاهدیان همچنین خاطرنشان کرد خانوارهایی که مامور سرشماری به درب منزلشان مراجعه نکرده باشد می توانند تا سی ام مهرماه به شیوه اینترنتی فرایند ثبت نام را انجام دهند.
One thought on “مرحله اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ تا جمعه تمدید شد؛ سرشماری در محل از امروز آغاز خواهد شد

  1. ilia

    محتوا و مطالب هم سنخیتی فوق العاده ای با هم دارند و ترکیبی بسیار جذاب و خواندنی را شامل می شود..بابت مطالب عالی متشکریم

    موفق باشید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *