آیفون 7 پلاس کالبد شکافی شد

آیفون ۷ پلاس کالبد شکافی شد

تیم شهیر iFixit طبق روال هر سال دست به کار شده و به کالبدشکافی موبایل پرچمدار جدید اپل، یعنی آیفون ۷ پلاس پرداخته است. این تیم با جدا کردن قطعات موبایل هوشمند مورد اشاره، تصاویری کامل از بخش داخلی مدل رزگلد آیفون ۷ پلاس منتشر نموده است که ما را بیش از پیش با مهندسی دستگاه آشنا می سازد.

iFixit می گوید اپل واقعاً فضایی برای قرار دادن جک هدفون ۳٫۵ میلی متری در اختیار نداشته است و فضای خالی گوشه پایینی موبایل به ماژول Taptic Engine اختصاص یافته که اندازه ای به مراتب بزرگ تر از همین ماژول در آیفون ۶ اس پلاس دارد؛ مسئله ای که با توجه به جایگزینی دکمه هوم با دکمه ای خازنی و انتقال بازخورد فیزیکی، بسیار منطقی به نظر می رسد.

iFixit در ادامه تایید کرده که باتری دستگاه واقعاً از باتری آیفون ۶ اس پلاس بزرگ تر بوده و از ۲۷۵۰ میلی آمپر ساعت به ۲۹۰۰ میلی آمپر ساعت رسیده که با ادعای اپل مبنی بر اضافه شدن یک ساعت بیشتر به عمر باتری همخوانی دارد. همانطور که در تصاویر می توان مشاهده کرد، دوربین دوگانه دستگاه روی ماژولی واحد قرار گرفته و اندکی به برآمدگی دستگاه افزوده است.

یکی از نکات جالب آیفون ۷ پلاس، باز شدن آن از بخش بالایی به جای بخش های کناری است. iFixit می گوید که در مجموع، بدنه آیفون ۷ پلاس «به شکلی قابل توجه» نسبت به آیفون ۶ اس در برابر باز شدن و کالبدشکافی مقاومت نشان می دهد که خیال کاربران از ضدآب بودن دستگاه را هم راحت خواهد کرد؛ ضمناً iFixit افزوده که اهالی کوپرتینو برای اطمینان از ضد آب بودن دستگاه، استفاده ای افراطی از چسب نیز داشته اند. در ادامه تصاویر این کالبدشکافی قابل مشاهده است.
One thought on “آیفون ۷ پلاس کالبد شکافی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *