بازی های المپیک ریو را با کیفیت اچ دی ببینید: شبکه ۳ سیما HD شد

شبکه ۳ سیما HD شد، این خبری است که دقایقی پیش رسما در وب سایت رسمی شبکه سوم سیما قرار گرفت.با اینکه قرار بود شبکه سوم تلویزیون ملی ایران همزمان با شروع بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو پخش با کیفیت اچ دی را آغاز کند ، اما متاسفانه این موضوع با کمی تاخیر و در نهایت امروز اجرایی شد.

چند سالی از ورود کیفیت اچ دی به شبکه های مطرح در دنیا می گذرد، اما باز هم مانند همیشه این تکنولوژی با چند سال تاخیر در اختیار ما ایرانی ها قرار گرفته است. مدتی پیش صدا و سیما اقدام به راه اندازی یک شبکه آزمایشی به صورت HD کرد که منتخبی از برنامه های تلویزیون و گاهی شبکه ۳ سیما از طریق این شبکه با این کیفیت پخش می شد، اما مدتی نگذشت که این شبکه هم تعطیل شد. البته چند ماه پیش خوشبختانه شبکه مستند صدا و سیمای جمهوری اسلامی به جرگه شبکه های با کیفیت HD پیوست.

ماه ها قرار بود که هموطنان کشورمان بتوانند هر چه زودتر شبکه ۳ سیما را نیز با این فرمت تماشا کنند و طبق برنامه ریزی های سازمان صدا و سیما قرار بود این اتفاق از شروع پخش مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ آغاز شود. متاسفانه باز هم شاهد بدقولی هایی از سوی مسئولین بودیم و حالا پس از گدشت دو روز از شروع رسمی بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو ، شبکه ۳ سیما HD شده است.

طبق اطلاع رسانی سایت شبکه ۳ ، پخش HD این شبکه فعلا در مراکز استان ها آغاز شده است و هموطنان عزیزمان می توانند با تنظیم مجدد گیرنده های دیجیتال خود این شبکه را به صورت HD تماشا کنند. فعلا از پخش این شبکه با کیفیت اچ دی بر روی ماهواره خبری در دست نداریم اما امیدواریم که هر چه زودتر این امکان برای ایرانیان خارج از کشور نیز فراهم شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *