هوش مصنوعی بطور کامل فیلنامه Impossible Things را می نویسد

هوش مصنوعی بطور کامل فیلنامه Impossible Things را می نویسد

هوش مصنوعی فناوری عظیمی است که مطمئنا آینده‌ی تمام انسان‌ها را دچار تغییر خواهد کرد و به تازگی نیز با ساخته شدن فیلم Impossible Things گویا قرار است این تغییرات از همین حالا شروع شود.

خیلی از کارگران و کارمندان شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ به معنای واقعی کلمه، طعم ورود ربات‌ها به چرخه‌ی کاری خود را چشیده‌اند و خیلی از آنها نیز بعد از ورود ربات‌های خودکار، حتی کار و منبع درآمد خود را از دست داده‌اند. اما مطمئنا هنرمندان، فیلمسازان و خیلی از مشاغلی که برای آنها نیاز به ذوق، استعداد و تفکر انسانی نیاز است، هیچ خطری را متوجه کار خود نمی‌دیدند؛ البته تنها تا همین امروز!

بله گویا هوش مصنوعی و سیستم‌های کامپیوتری هوشمند قرار است رفته رفته به تمام زمینه‌هایی که ما حتی تصور آنها را هم نمی‌کردیم، وارد شوند و عرصه را برای فعالیت انسان‌ها تنگ‌تر کنند. ساخته شدن فیلم Impossible Things که قرار است نویسندگی و روند روایت آن توسط یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی و AI انجام بگیرد، جزو اولین نمونه‌هایی است که ثابت خواهد کرد هیچ محدودیتی برای این فناوری وجود ندارد و حتی خیلی از محدودیت‌هایی که برای ذهن و هنر انسان وجود دارد، ممکن است تا چند سال آینده توسط این سیستم‌های هوشمند از بین برود.

پروژه‌ی ساخت فیلم Impossible Things اکنون در سایت کیک استارتر قرار گرفته است تا سرمایه‌ی مورد نیاز برای ساخت آن توسط کمک کاربران اینترنتی از سراسر جهان تامین شود. داستان این فیلم قرار است به طور عمده توسط یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی نوشته شود و البته نویسنده‌ی دیگری نیز درنهایت بر روی آن نظارت خواهد کرد تا اشکالات احتمالی کار برطرف شوند. سازندگان این فیلم درباره‌ی خلاقیت جالب خود اینگونه توضیح می‌دهند:

«ما از سیستمی به نام پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می‌کنیم تا سیستم هوش مصنوعی ما قادر شود این داستان را تکمیل کند. ما برای پرورش و افزایش توانایی این سیستم، هزاران خلاصه‌ی داستان از فیلم‌های مختلف تاریخ سینما را وارد آن کرده‌ایم و البته وضعیت آن فیلم در باکس آفیس و میزان فروش آن را هم به سیستم اعلام کرده‌ایم. سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ما آنقدر باهوش است که می‌تواند تمام این اطلاعات را آنالیز کند و با بررسی تمام المان‌های موثر در باکس آفیس، بهترین الگوهایی در فیلمنامه که می‌توانند باعث موفقیت در گیشه شوند را برای ما به وجود بیاورد.»

هوش مصنوعی بطور کامل فیلنامه Impossible Things را می نویسد

البته در اوضاع حال حاضر هالیوود که خیلی از کارگردانان ترجیح می‌دهند از همان طرح‌های تکراری همیشگی که امتحان خود را در گیشه پس داده‌اند و فروش موفقی را تجربه کرده‌اند، استفاده کنند، شاید چنین فیلمنامه‌ای چندان هم عجیب نباشد. اما به هر حال اینکه بینندگان می‌دانند که داستان این فیلم توسط یک ربات هوشمند توسعه و پرورش یافته است و هیچ ذوق هنری و احساسات انسانی در آن دخیل نبوده است، ممکن است مانند شمشیر دو لبه‌ای عمل کند که باعث فروش عجیب و غریب و یا بسیار پایین این فیلم شود.

البته حالا برای صحبت درباره‌ی این احتمالات بسیار زود است و تمام این موارد در آن زمان عملی می‌شود که فیلم Impossible Things به مرحله‌ی تولید برسد و در سینماها اکران شود! همانطور که پیش از این هم گفتیم، این فیلم در وبسایت کیک استارتر قرار گرفته است و در حالی که مدت کوتاهی از آغاز آن نگذشته است، حدود ۷۵۰۰ دلار برای آن سرمایه جذب شده است.

شما عزیزان گجت نیوزی هم در صورت علاقه برای مشاهده ‌ی اطلاعات بیشتر و البته کمک به این پروژه می‌توانید به این لینک در کیک استارتر مراجعه کنید و با پرداخت مبالغ مختلف، جایزه‌هایی از جمله ثبت نام شما در قسمت تشکر شده‌ها، تیشرت با طرح این فیلم و یا یک نسخه‌ی دیجیتالی از اثر نهایی را برنده شوید. در ضمن لازم است بدانید که فیلم Impossible Things قرار است در ژانر ترسناک و تخیلی ساخته شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *