همه چیز در مورد Power user در دنیای کامیپوتر

همه چیز در مورد Power user در دنیای کامیپوتر

اگر در وب سایت های تکنولوژی انگلیسی زبان چرخیده باشید احتمالا اصطلاح پاور یوزر Power user را زیاد دیده باشید . شاید برای شما و خیلی ها سوال باشه که « پاور یوزر دقیقا یعنی چه و به چه کسی Power user می‌گویند ؟! » . در این مقاله می‌خواهیم به پاسخ این سوال برسیم، چون در وب سایت های خارجی در بعضی از مطالب مهم ذکر می‌شود که مثلا این ترفند فقط مخصوص Power user هاست و بهتر است افراد دیگه اینکار رو انجام ندهند . پس حتما چند دقیقه زمان بذارید و این پست کوتاه رو بخونید .

معنی اصطلاح پاور یوزر Power user در علم کامپیوتر

اصطلاح Power user از دو واژه انگلیسی تشکیل شده ، بخش اول Power به معنی « قدرت یا توانایی » و بخش دوم User به معنی « کاربر » . ما این اصطلاح رو « کاربر پیشرفته » ترجمه می کنیم .

کاربر پیشرفته یا پاور یوزر Power user به شخصی گفته میشود که درباره کامپیوتر اطلاعات بسیار زیادی دارد و می تواند با کامیپوتر به صورت پیشرفته کار کند . یعنی می تواند با کامپیوتر کارهایی رو انجام بدهد که کاربران آماتور و معمولی نمی توانند . البته یک کاربر پیشرفته یا پاور یورز ممکنه فقط در یک زمینه از کامپیوتر مهارت داشته باشد که در این صورت بهش میگن پاور یوزر در فلان تخصص . برای مثال یک کاربر پیشرفته نرم افزار ورد می تواند بسیار سریع تر تایپ کند ، همه کلید های میانبر برنامه ورد رو از براست و می تواند از تمام امکانات پیشرفته ورد استفاده کند اما در مقابل کاربر معمولی ممکنه در هر چند دقیقه نهایتا ۲ خط تایپ کند . در این صورت به این کاربر پاور یوزر برنامه ورد می‌گویند. در زیر چند نمونه از پاور یوزرها آورده شده تا بیشتر با این اصطلاح آشنا شوید:

■ متخصص های تعمیرات کامپیوتر و گوشی موبایل

■ مهندسان الکترونیک و سخت افزار

■ مهندسان نقشه کشی در هر زمینه

■ طراحان حرفه ای گرافیکی

تفاوت پاور یوزر Power user با برنامه نویس Programmer

برنامه نویس ها بالاترین سطح علمی در زمینه کامپیوتر رو دارا هستند .  سطح کاربران پیشرفته از افراد آماتور و معمولی بالاتر است اما دانش کامپیوتری آن‌ها نسبت به برنامه نویس ها خیلی کمتر است . در واقع یک برنامه نویس می تواند در دسته بندی پاور یوزرها یا همون کاربران پیشرفته قرار بگیرد اما کاربران پیشرفته در دسته بندی برنامه نویس ها نیستند . چون ممکن است کاربر پیشرفته‌ی مذکور یک مهندس نقشه کشی باشد و مثلا در اتوکد یا ۳D Max مهارت زیادی داشته باشد .

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *