ماساژ پروستات در مردان

مزایا و معایب ماساژ پروستات در مردان + حکم شرعی

ماساژ پروستات در مردان یکی از راه‌های رسیدن به اوج لذت جنسی همراه با کاربرد‌های درمانی است. نحوه انجام این ماساژ ترفند‌های خاصی دارد که قبل از انجام باید از آن‌ها اطلاع کامل داشته باشیم.
ماساژ پروستات در مردان چگونه انجام می‌شود؟ برخی از پزشکان بر این باورند که ماساژ پروستات به بهبود عملکرد این غده کمک بسیاری می‌کند. در ادامه این متن با مزایا، معایب و نحوه ماساژ پروستات آشنا خواهید شد. با ما همراه شوید.


در صورتی‌که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر، به موضوع دلخواه خود برسید.


ماساژ پروستات در مردان

پروستات یکی از غده‌های بدن مردان است که دور تا دور مثانه را احاطه کرده و وظایف مختلفی بر عهده دارد. یکی از وظایف غده پروستات تولید مواد موجود در ماده منی است. به مالیدن و تحریک کردن این غده کاربردی در بدن، ماساژ پروستات می‌گویند. ماساژ پروستات در مردان هم کاربرد پزشکی دارد و هم لذت جنسی به دنبال خواهد داشت. درباره مزایا و معایب این ماساژ نظرات متفاوتی وجود دارد.

اینو هم بخون:

موارد درمان و عوارض قرص کلرپرومازین


مزایا

  • درمان غده پروستات و بهبود بخشیدن به عملکرد آن
  • درمان اختلال نعوظ و سفتی آلت مردان
  • تمیز کردن کانال پروستات
  • ارضا بدون نعوظ و سفتی آلت تناسلی
  • از بین بردن لخته‌های مایع موجود در سیستم تولید مثل و در نتیجه درمان انزال دردناک

نکته مهم

جامعه پزشکی هنوز نظرات قطعی در این باره اعلام نکرده‌ است و برخی بر این باورند که مزایای ماساژ پروستات تنها به صورت موردی بوده است و ممکن است برای همگان این مزایا وجود نداشته باشد.


معایب

جامعه پزشکی حمایت چندانی از این نوع ماساژ نمی‌کند. با این حال، هنوز مشکل بسیار جدی‌ برای ماساژ پروستات بیان نشده است. فراموش نکنید که بافت این قسمت بسیار حساس است؛ به همین سبب استفاده از روش‌های غیر اصولی می‌تواند باعث آسیب به دستگاه تناسلی شما شود. در نتیجه پیش از اقدام به این کار، باید با روش صحیح انجام آن آشنا شوید. همچنین برای انجام ماساژ پروستات حتما بهداشت را رعایت کنید، در غیر این صورت باید منتظر عفونت و انواع بیماری‌های دیگر باشید.

نحوه اهدای تخمک و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید!

ماساژ پروستات در مردان//


نحوه ماساژ پروستات در مردان

نحوه صحیح ماساژ پروستات بسیار مهم بوده و بی احتیاطی در انجام این ماساژ، ممکن است به سلامت بدن شما آسیب برساند. روش انجام ماساژ پروستات را در پنج مرحله توضیح می‌دهیم. در صورتی که هرکدام از این پنج مرحله را انجام ندهید ماساژ شما نقص خواهد داشت و ممکن است نتیجه خوبی به همراه نداشته باشد.

۱. تمیز کنید

اولین مرحله اطمینان از پاکیزگی است. درصورتی که از وسایل خاصی برای این ماساژ استفاده می‌کنید، مطمئن شوید این وسائل تمیز و ضد عفونی هستند. ورود اشیا خارجی کثیف به ناحیه مقعد اصلاً عواقب خوبی به همراه ندارد و آسیب‌های زیادی را می‌تواند به همراه داشته باشد. ناحیه مقعد نیز تا حد ممکن باید تمیز باشد. برای انجام این کار می‌توانید از آب ولگرم استفاده کنید تا داخل روده ها را تخلیه شوند. همچنین استفاده از صابون برای شستن سطح بیرونی بسیار مهم است.

۲. حالت مناسب بگیرید

حالت مناسب بدن در هنگام ماساژ پروستات بسیار مهم است. حالت‌های دراز کش به کمر با پا‌های باز و بالش زیر باسن و همچنین دمر خوابیدن برای انجام این ماساژ مناسب هستند. البته این حالت‌ها متناسب با شرایط فیزیکی بدن شما مشخص می‌شوند. در کل سعی کنید یک پوزیشن راحت و آرام در نظر بگیرید. در حین ماساژ هیچ کدام از اندام‌های شما نباید تحت فشار قرار بگیرند.

۳. سطح را لیز کنید

برای ماساژ پروستات، انگشت یا ماساژور باید از ناحیه مقعد وارد روده شود و به آرامی غده پروستات مالیده شود. این کار بدون لیز کردن سطح پوست و ابراز‌های ماساژ امکان پذیر نیست و تنها یک تجربه دردآور خواهد بود. بهترین راه برای لیز کردن بخش مورد نیاز برای ماساژ، استفاده از ژل‌های لوبریکانت است. این ژل‌ها که در اصل برای معاینات واژینال استفاده می‌شود، در آب حل می‌شوند و آسیبی به بافت داخلی مقعد و روده وارد نمی‌کنند. برای تهیه این نوع ژل می‌توانید به داروخانه‌ها مراجعه کنید.

ماساژ پروستات در مردان

۴. دست به کار شوید

ورود ناگهانی شی خارجی به مقعد اصلاً خوشایند نیست. برای شروع به انجام عملیات ماساژ باید بدن را آماده کنید. آماده سازی قبل ماساژ پروستات، بعد از تمیز کردن و استفاده از ژل لوبریکانت انجام می‌شود. با انجام حرکات دورانی انگشت در ناحیه مقعد، بدن آماده پذیرش شیء خارجی خواهد شد. این حرکات باید به آرامی انجام شوند و مرحله به مرحله پیش روند. انگشت دست بهترین ابزار برای انجام این مرحله است.

۵. ماساژ را شروع کنید

پس از اینکه بدن آماده شروع ماساژ می‌شود، وقت شروع عملیات است. شما می‌توانید با استفاده از ابراز‌های جنسی ، انگشتان یا ماساژور‌های برقی و غیر برقی غده پروستات را به آرامی ماساژ دهید. برای رسیدن به نقطه‌ای که غده پروستات قرار دارد، چند سانتی متر از ابزار ماساژ باید وارد مقعد شود. همسرتان نیز می‌تواند در این کار به شما کمک کند. برای پیدا کردن جای دقیق غده پروستات به تصاویر دقت کنید. نکته قابل توجه این است که هیچ فشاری نباید دخیل باشد و عقب و جلو کردن ابزار است که ماساژ را لذت بخش می‌کند.

20 مشکل دستگاه تناسلی مردان که باید بدانید


حرف آخر

در کل باید بدانید ماساژ پروستات درمان قطعی مشکلات شما نخواهد بود و در صورتی که فایده‌ای برای شما داشته باشد، انجام مداوم آن است که به بهبود کمک می‌کند و یک بار انجام دادن فایده خاصی ندارد. همچنین قبل اقدام مطمئن شوید که روش صحیح انجام دادن این ماساژ را به خوبی یاد گرفته‌اید. رعایت نکردن نکات بهداشتی آسیب‌های جبران ناپذیری به همراه دارند، پس سعی کنید رعایت اصول بهداشتی را در اولویت قرار دهید. اگر قصد انجام این ماساژ را دارید می‌توانید نظر مرجع تقلید خود درباره حکم شرعی ماساژ پروستات را هم جویا شوید و سپس اقدام به عمل کنید. در ادامه نظر برخی مراجع را راجع به ماساژ پروستات بخوانید:

حکم شرعی ماساژ پروستات

در این قسمت قبل از معرفی موردی نظرات ۸ مرجع تقلید، باید به چند مسئله اشاره کنیم:

  • اول اینکه انجام دادن ماساژ پروستات بوسیله خود شخص با انگشت یا دیلدو حرام است و از مصادیق خودارضایی محسوب می‌شود.
  • دوم اینکه اگر اینکار بوسیله شخص نامحرم انجام شود حرام است و شکی در این مسئله نیست.
  • سوم اینکه از دیدگاه فقه اسلامی، زن و شوهر در عمل زناشویی هرکاری که بخواهند می‌توانند انجام دهند، مگر اینکه موجب آسیب جسمی به یکی از طرفین بشود یا اینکه موجب زیر پا گذاشتن کرامت انسانی آن‌ها بشود.
حکم شرعی ماساژ پروستات

نظرات مراجع تقلید در این‌ خصوص به شرح زیر است: 

نظر آیت الله هادوی تهرانی

ایشان با اشاره به ماساژ پروستات می‌فرمایند که داخل کردن انگشت به مقعد مرد برای مقاصد درمانی به وسیله پزشک، همسر یا خود شخص اشکالی ندارد. همچنین انجام دادن این‌کار برای لذت جنسی بوسیله همسر اشکالی ندارد، اما انجام دادن اینکار بوسیله خود شخص و به قصد لذت جنسی حرام است.

نظر آیت الله مکارم شیرازی

مطابق با نظر آیت‌الله مکارم، زن و شوهر جایز هستند که هرکاری دوست دارند باهم دیگر بکنند، ولی باید به این مسئله توجه داشته باشند که بهتر است از کار‌هایی که کرامت انسانی را ضایع می‌کند دوری کنند.

نظر آیت الله سیستانی

درصورتی که بوسیله همسر انجام شود اشکالی ندارد.

نظر سایر مراجع تقلید

بر اساس نظر آیت الله خامنه‌ای، آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله بهجت و … این عمل در صورتیکه به وسیله همسر یا پزشک انجام شود اشکالی ندارد.

منبع
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *